[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

افتخار آفرینی ورزشکار فارس در مسابقات کشوری موتوتورینگ ، روزنامه شیراز نوین

حمیدرضا مشکسار در چهارمین راند مسابقات کشوری سوپر بایک کشور در کلاس موتوتورینگ افتخار دیگری برای استان فارس به ارمغان آورد.
ورزشکار تیم اعزامی ‌از کانون جهانگردی و اتومبیلرانی استان فارس در چهارمین راند مسابقات کشوری سوپر بایک کشور در کلاس 250 سی سی موتوتورینگ به مقام سوم کشوری دست یافت و برای استان افتخار آفرینی کرد.
 عبدالکریم یگانه، مدیر نمایندگی حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور در استان فارس در آیین استقبال از این ورزشکار افتخارآفرین گفت: تأسیس کلوپ موتوتورینگ در استان فارس با افتخار آفرینی ورزشکار استان فارس در اولین دوره مسابقات ملی موتور بایک در کلاس 250 سی سی موتوتورینگ همراه بود.
وی با اشاره به این موضوع که هفتاد شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات شرکت داشتند و تیم کلوپ موتورسواری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی استان فارس با سه ورزشکار شرکت کرد، اظهار داشت: باشگاه موتور سواری تورینگ (گردشگری) زیر مجموعه کانون جهانگردی فعالیت دارد و در تلاش است تا گردشگری آسان خانوادگی با انواع وسایل نقلیه گردشگری را توسعه دهد.
یگانه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به قدمت این مرکز گفت: کانون جهانگردی چهارمین مؤسسه مردم نهاد ملی کشور است که از حضور و فعالیت اقشار مختلف جامعه استقبال می‌کند.
او با اشاره به این موضوع که این کانون نقش تسهیلگری در پایه‌ریزی فعالیت‌های اجتماعی و ورزشی به منظور شادابی جامعه دارد، اظهار داشت: سیاست کلی کانون جهانگردی و دستگاه‌هایی که در امر تسهیلگری حوزه گردشگری فعالیت می‌کنند بر مبنای ترویج گردشگری آسان و با هدف تحکیم بنیان خانواده پایه‌ریزی شده است.
مدیر نمایندگی حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی کشور در استان فارس در ادامه افزود: گردشگری آسان با هر نوع وسایل نقلیه و به صورت پیاده نیز امکان‌پذیر است و علاقه‌مندان رشته تورینگ با تجهیز وسیله موتوری یا غیر موتوری و حتی چهارپایان خود می‌توانند در این مسابقات شرکت کنند.
یگانه در ادامه خاطرنشان کرد: تقویت شور و نشاط اجتماعی از اهداف کلی کانون جهانگردی استان فارس است و با ایفای نقش تسهیلگری می‌کوشد تا زمینه تقویت بنیان خانواده را فراهم سازد.
این ورزشکار افتخار آفرین اظهار داشت: حضور در این مسابقات بسیار هیجان انگیز بود و چنانچه تمرین بیشتری در این پیست داشتیم به مقام‌های بهتری نیز دست می‌یافتیم.
 حمیدرضا مشکسار با تشریح برخی از مشکلاتش افزود: متأسفانه شرایط به گونه‌ای پیش رفت که فرصت چندانی برای آمادگی و تمرین در اختیار نداشتیم و پیست آزادی را در فیلم و کلیپ‌های فضای مجازی فقط دیده بودیم.
وی افزود: نفرات اول و دوم قبلاً در کلاس‌های 1600 سی‌سی مسابقه داده بودند و به صورت حرفه‌ای با پیست آشنا بوده و با آمادگی کامل پا به این مسابقات می‌گذاشتند.
این ورزشکار افتخار آفرین با تقدیر از حمایت‌های کانون جهانگردی فارس گفت: مسابقات موتورسواری در سطوح و کلاس‌های مختلف هواداران بسیار زیادی در سطح استان فارس دارد و برای پرورش استعدادها به پیست‌های خاکی، کوهستانی، باتلاقی، آسفالت و سایر امکانات و زیرساخت‌های حرفه‌ای نیازمندیم.
او با اشاره به این موضوع که تجهیزات و موتورسیکلت‌های شرکت‌کنندگان در این مسابقات گران قیمت هستند، اظهار داشت: به دلیل رعایت شرایط ایمنی و استفاده از تجهیزات لازم، شرکت‌کنندگان معمولاً با آسیب‌های جانی در این مسابقات روبه‌رو نمی‌شوند. اما اگر موتورسیکلت دچار سانحه شده و زمین بخورد، خسارت‌های سنگینی به موتور وارد خواهد شد و به دنبال آن با مشکل تأمین قطعات یدکی روبه‌رو می‌شویم.
وی در بخش پایانی سخنانش خواستار توسعه زیرساخت‌های ورزشی در عرصه موتورسواری شد و اظهار داشت: در استان فارس استعدادهای زیادی وجود دارند که با پرورش و ایجاد امکانات می‌توانند افتخارآفرینی کنند.
بر اساس این گزارش، شایان ذکر است مشکسار با موتور سیکلت شخصی در این مسابقات کشوری شرکت کرد و به مقام سوم دست یافت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی