[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

سرمایه‌گذاران اروپایی در شهرستان‌های فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس گفت: طی یک سال فعالیت دولت سیزدهم و با وجود تحریم‌های بین‌المللی، ۱۱ طرح سرمایه گذاری خارجی به ارزش ۱۷۱میلیون دلار در استان جذب شده است. بابک دایی، دوشنبه در ششمین روز از هفته دولت، در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی در شیراز و در نشستی صمیمی با خبرنگاران ایرنا، افزود: این سرمایه‌گذاری‌ها توسط سرمایه‌گذارانی از کشورهای انگلستان، آلمان، مالزی، امارات متحده عربی و افغانستان و در حوزه‌های انرژی خورشیدی، بهداشت و درمان، صنعتی، ساختمانی، کشاورزی و دامی انجام شده است. وی ادامه داد: شهرهای شیراز، فراشبند، لارستان و جهرم مقصد محل استقرار این سرمایه‌گذاری‌هاست. او اظهار داشت: طی یک سال اخیر افتتاح طرح انرژی خورشیدی که از جمله طرح‌های سرمایه‌گذاری مذکور است را با اعتباری بالغ بر چهار و نیم میلیون دلار و اشتغال‌زایی ۱۰ نفر در استان شاهد بودیم. 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی فارس بیان کرد: همچنین طی یک سالی که از فعالیت دولت مردمی سیزدهم می‌گذرد، ۲۴ فرصت سرمایه‌گذاری اولویت‌دار را نیز در استان شناسایی کرده و به سازمان سرمایه‌گذاری کل کشور اعلام کرده‌ایم تا به عنوان فرصت‌ها و توانمندی‌های این استان در سامانه بین‌المللی سازمان سرمایه‌گذاری بارگذاری شود. دایی با اشاره به تأکید محمدهادی ایمانیه استاندار فارس، بر لزوم حمایت از سرمایه‌گذاری و تسهیلگری و حل و فصل مسائل و مشکلات سرمایه‌گذاران گفت: با توجه به اهمیت موضوع، این مهم را به عنوان یک اولویت در دستور کار قرار داده‌ایم. وی افزود: بر همین اساس، در روزهای سه شنبه هر هفته، مسائل و مشکلات سرمایه‌گذاران را در جلسه‌ای به ریاست استاندار فارس موردبررسی قرار می‌دهیم.
او ادامه داد: پنجره واحد نیز اقدامی در جهت ارائه خدمات آسان و سریع به سرمایه‌گذاران است که نمایندگان دستگاه‌ها به شکل هفتگی در محل پنجره واحد مستقر هستند و مسائل و مشکلات سرمایه‌گذاران را بررسی و حل و فصل می‌کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی