[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

پیش‌بینی تولید ۲۵۰۰ تن کشمش در شهرستان کوار، روزنامه شیراز نوین

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوار از پیش بینی تولید بیش از 2500 تن کشمش و مویز در شهرستان خبر داد و بیان کرد: کوار با داشتن 6700 هکتار تاکستان یکی از مراکز مهم تولید انگور بوده، به طوری که رتبه نخست تولید و رتبه دوم سطح زیرکشت استان را از آن خود نموده است.
به گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کوار، عبدالرسول جوکار تصریح کرد: برداشت انگور در شهرستان کوار از اواخر خردادماه شروع می‌شود و تا اوایل آبان ‌ماه ادامه دارد که بخش قابل توجهی از آن فرآوری و به کشمش، مویز و شیره انگور تبدیل می‌شود.
وی عنوان کرد: تاکنون میزان 4هزار تن انگور در حال فرآوری و تهیه کشمش بوده و پیش بینی می‌گردد تا پایان فصل برداشت، 13هزار تن انگور معادل 2500 تن کشمش هسته دار یا مویز تولید و به بازار عرضه گردد.
عمده مویز تولید شده از ارقام ریش بابا و رطبی بوده که به سراسر کشور عرضه و به بعضی کشورهای خارجی نیز صادر می‌شود. جوکار بیان کرد: درجه رسیدگی انگور بر کیفیت کشمش مؤثر است؛ به طوری که کشمش حاصل از برداشت به موقع محصول دارای رنگ، بافت و طعم بهتری بوده و از نظر کمی نیز بازده بیشتری دارد. با توجه به پتانسیل شهرستان در تولید انگور، تولید و بسته بندی کشمش، یک فرصت سرمایه گذاری مناسب در شهرستان می‌باشد و با حمایت از انگورکاران در راستای اجرای طرح‌های داربستی باغات، فرآوری محصول، بسته‌بندی محصول و صادرات آن، می‌توان زمینه افزایش کمی و کیفی محصول و ارتقای اقتصاد بهره برداران را فراهم نمود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی