[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

معتادان متجاهر در ایستگاه سامان‌دهی، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: این مژده را خواهیم داد که به زودی موضوع معتادان متجاهر در شیراز خاتمه پیدا خواهد کرد.
به گزارش تسنیم، محمدهادی ایمانیه ظهر دیروز در آیین افتتاحیه اولین مرکز هوشمند آموزشی درمانی اعتیاد کشور، نوید تأسیس اردوگاه شماره 3 در شهرستان مرودشت را داد و اظهار داشت: با اعلام خبر سردار حبیبی فرمانده نیروی انتظامی استان فارس، مژده تأسیس اردوگاه شماره 3 در یک پادگان در شهرستان مرودشت داده شده و مجوزات آن به زودی از تهران اخذ می‌شود و با مشارکت دستگاه‌های متولی به زودی این اردوگاه احداث می‌شود. وی با اشاره به افتتاحیه این مرکز هوشمند، گفت: این اقدام یک نمونه بین المللی است و این طرح و طرح احرار که در قالب بیست گروه مردمی در راستای پاک‌سازی روستاهای عاری از موضوع اعتیاد اجرا می‌کنند، هر دو، طرح بین المللی هستند. 
استاندار فارس در این مراسم خاطرنشان کرد: این مژده را خواهیم داد که به زودی موضوع معتادان متجاهر در شیراز خاتمه پیدا خواهد کرد و با اقدامات ریشه ای که انجام می‌شود، کمک می‌شود تا معتادی ایجاد نشود یا در خفا باشد. 
ایمانیه با بیان اینکه در این مرکز هوشمند در مباحث مربوط به موضوعات نرم افزاری کاری که با همت دستگاه‌ها انجام می‌شود، اقدامی بین المللی و قابل الگوبرداری خواهد بود، گفت: امید است با حضور نمایندگان سازمان بهداشت جهانی در استان فارس و مشاهده آنچه اتفاق می‌افتد، راهی باشد برای برخی از کسانی که آن را به عنوان بن بست تلقی کردند، اما این بن بست با جهاد و همت قابل شکستن است. این مقام مسئول اظهار کرد: در ارتباط با مسائل درمانی با توجه به اینکه یک کار تیمی با مشارکت سپاه پاسداران استان، نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، بهزیستی، شهرداری و سایر دستگاه‌های اجرایی دیگر شکل گرفته، امید است این مددکاری که به عنوان الگو برای خانواده‌های معتادان متجاهر اتفاق می‌افتد، کمک کننده باشد و پس از گذراندن دوره ترک اولیه، فرد دارای بیماری اعتیاد و خانواده آن رها نشوند. 
معاون اجتماعی سپاه فجر فارس به برخی از برنامه‌های اجرایی این مرکز درمانی هوشمند اشاره کرد و گفت: این مرکز تنها یک مرکز درمانی نبوده و توجه به آموزش به عنوان اولویت است که در این راستا اقدام بزرگی با حمایت استانداری فارس و سپاه فجر استان صورت گرفت و مردمی کردن مقابله با اعتیاد در دستور کار قرار گرفت. محمدجعفر دوستدار، عنوان کرد: امروز این ادعا را داریم که 200 هسته مردمی مقابله با اعتیاد در سراسر استان در حال ارائه خدمت هستند. اجرای طرح یاریگران زندگی برای دانش آموزان در قالب برگزاری اردوهای آموزشی، برنامه‌های فرهنگی، معنوی و ارائه مشاوره بهبودی در جهت اشتغال‌زایی معتادان متجاهر پس از بهبودی کامل از دیگر برنامه‌های اجرایی این مرکز هوشمند بود که معاون اجتماعی سپاه فجر فارس به آن اشاره کرد. 
سرهنگ هاشم جمالی جانشین قرارگاه اجتماعی، امنیتی حضرت احمد بن موسی(ع) نیز بیان کرد: این قرارگاه در 31 محله شیراز در حوزه رفع محرومیت زدایی و اشتغال‌زایی و مسائل اجتماعی در حال فعالیت بوده و اقدامات مؤثری انجام می‌دهد.‌ وی افزود: شهر شیراز تنها یک کمپ ماده 16 با ظرفیت 500 نفر دارد که تعداد بسیاری از معتادان متجاهر در آنجا هستند؛ اما متأسفانه این کمپ جواب‌گوی شهر شیراز نیست.
سرهنگ جمالی گفت: از این میزان معتاد متجاهر در کمپ ماده 16 بالغ بر 30 درصد از آنها از شیراز، 68 درصد سایر شهرستان‌های استان و 42 درصد افراد متعلق به سایر استان‌ها هستند و میهمان‌نوازی شیرازی‌ها موجب شده است تا معتادان متجاهر از شهرهای دیگر همچون کرمان، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد به 
شیراز بیایند. 
جانشین قرارگاه اجتماعی، امنیتی حضرت احمد بن موسی(ع) اضافه کرد: شهرستان شیراز تعداد 33 کمپ ماده 15 دارد که بسیاری از آنها تعطیل هستند که با افتتاح این مجموعه دو مرکز ماده 16 جهت نگهداری از معتادان متجاهر ایجاد می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی