[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

شش علامت هشداردهنده تومور مغزی، روزنامه شیراز نوین

شش علامت برای تومور مغزی وجود دارند که مثل «پرچم قرمز» هشدار دهنده هستند و نباید آن‌ها را نادیده گرفت اما با مشاهده آن‌ها باید به دنبال کمک پزشکی باشید. با علائم تومور مغزی آشنا شوید.
به گزارش بهداشت نیوز، شش علامتی که در ادامه می‌خوانید، ممکن است چیز جدی نباشند، اما کارشناسان از شما می‌خواهند در صورت تجربه کردن آن‌ها، از پزشک متخصص خود کمک بگیرید.
کارشناسان به مردم هشدار می‌دهند که مراقب علائم کلیدی تومور مغزی باشند زیرا اکثر مردم معمولاً آن‌ها را نادیده می‌گیرند. ‌این علائم هشداردهنده و «پرچم قرمز» شامل سردرد، تغییر در بینایی، تشنج، حالت تهوع و سرگیجه، خستگی و از دست دادن چشایی و بویایی است.
اگرچه نسبتاً نادر است، اما به افرادی که ‌این علائم را تجربه می‌کنند توصیه می‌شود که آن‌ها را نادیده نگیرند و به پزشک خود مراجعه کنند. سالانه بیش از ۱۱ هزار نفر به تومور مغزی مبتلا می‌شوند. در حالی که ‌این تومورها در بین بزرگ‌سالان شایع‌تر است اما کودکان نیز می‌توانند تحت تأثیر قرار بگیرند. علائم ممکن است در افراد جوانی که دچار تشنج، مشکلات تعادلی، وضعیت غیرطبیعی سر، تأخیر در بلوغ، رشد غیرطبیعی، تشنگی بیش از حد و کاهش هوشیاری هستند، متفاوت باشد.
شش علامت «هشداردهنده» تومور مغزی 
سردرد، تغییرات در بینایی، تشنج، حالت تهوع و سرگیجه، خستگی، از دست دادن چشایی و بویایی.
تومورهای مغزی می‌توانند غیر سرطانی و سرطانی باشند.‌ این تومورها بر اساس سرعت رشد و احتمال رشد مجدد آن‌ها پس از درمان درجه‌بندی می‌شوند.
تومورهای درجه ۱ و ۲ درجه پایین هستند. تومورهای درجه ۳ و ۴ درجه بالایی دارند، به ‌این معنی که احتمال رشد مجدد آن‌ها پس از درمان بیشتر است.
علائم دیگری که باید به آن‌ها توجه کرد تغییرات ذهنی یا رفتاری مانند مشکلات حافظه یا تغییرات شخصیتی و همچنین ضعف یا فلج پیش‌رونده در یک طرف بدن است.
اگر متوجه شدید که با تمرکز بر روی فعالیت‌های روزمره یا مشکلات حافظه خود مشکل دارید، احتمال کمی ‌وجود دارد که می‌تواند نشانه‌ای از تومور مغزی باشد و مهم است که به دنبال کمک پزشکی باشید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی