[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

عامل حذف سریع بیماری قند خون و دیابت پیدا شد، روزنامه شیراز نوین

کارگر آنلاین: دارچین حاوی آنتی‌اکسیدان‌هایی است که فواید سلامت بسیاری را ارائه می‌کنند. نگاهی سریع به ارزش تغذیه‌ای دارچین ممکن است به ‌این باور منجر نشود که با یک ابرماده غذایی مواجه هستید. اما در شرایطی که دارچین از ویتامین‌ها یا مواد معدنی فراوان بهره نمی‌برد، حاوی مقدار زیادی از آنتی‌اکسیدان‌ها است که فواید سلامت ‌این ماده غذایی را موجب می‌شوند. در حقیقت، گروهی از دانشمندان محتوای آنتی‌اکسیدانی ۲۶ گیاه دارویی و ادویه مختلف را مورد مقایسه قرار داده و دریافتند که دارچین پس از سیر در جایگاه دوم از نظر بیشترین میزان آنتی‌اکسیدان‌ها قرار دارد. آنتی‌اکسیدان‌ها از ‌این نظر مهم هستند که به بدن در کاهش استرس اکسیداتیو، نوعی آسیب به سلول‌ها، که رادیکال‌های آزاد موجب آن می‌شوند، کمک می‌کنند. استرس اکسیداتیو تقریباً در ابتلا به همه بیماری‌های مزمن از جمله دیابت نوع ۲ نقش دارد.
به گزارش کارگرآنلاین، افرادی که به بیماری دیابت مبتلا هستند، چه لوزالمعده قادر به تولید انسولین کافی نباشد یا سلول‌ها به درستی به انسولین واکنش نشان ندهند، با سطوح بالای قند خون مواجه می‌شوند. دارچین ممکن است از طریق تقلید آثار انسولین و افزایش انتقال گلوکز به سلول‌ها به کاهش قند خون کمک کرده و با دیابت مقابله کند.
همچنین، دارچین از طریق افزایش حساسیت به انسولین، قند خون را کاهش می‌دهد زیرا انسولین را در انتقال گلوکز به سلول‌ها کارآمدتر می‌کند.
نتایج یک مطالعه با حضور هفت شرکت کننده مرد افزایش فوری حساسیت به انسولین پس از مصرف دارچین را نشان داد و اثر آن برای 12 ساعت دوام آورد. در مطالعه‌ای دیگر نیز هشت شرکت کننده مرد پس از دو هفته مصرف دارچین افزایش حساسیت به انسولین را نشان دادند.
دارچین قند خون ناشتا را کاهش می‌دهد و ممکن است هموگلوبین A1c را کاهش دهد
چندین مطالعه کنترل شده نشان داده‌اند که دارچین در کاهش قند خون ناشتا عملکردی عالی دارد. در شرایطی که نقش دارچین در ‌این زمینه روشن است، اما مطالعات صورت گرفته درباره اثر آن بر هموگلوبین A1c نتایج متضادی را نشان داده‌اند.
برخی مطالعات کاهش چشمگیر در هموگلوبین A1c را نشان داده‌اند، در شرایطی که برخی دیگر هیچ اثری را گزارش نکرده‌اند.
دارچین پس از وعده‌های غذایی قند خون را کاهش می‌دهد
با توجه به اندازه وعده غذایی و میزان کربوهیدرات موجود در آن، سطوح قند خون می‌تواند به طور قابل توجهی پس از صرف غذا افزایش یابند.‌ این نوسان قند خون می‌تواند سطوح استرس اکسیداتیو و التهاب را افزایش دهد که می‌تواند به سلول‌های بدن آسیب وارد کرده و فرد را در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن قرار دهد.
دارچین می‌تواند به کنترل ‌این افزایش ناگهانی قند خون پس از وعده‌های غذایی کمک کند. به گفته برخی پژوهشگران، کند کردن روند تخلیه مواد غذایی از معده در ‌این زمینه نقش دارد. همچنین، برخی مطالعات نشان داده‌اند توانایی دارچین در کاهش قند خون پس از وعده‌های غذایی از مسدود کردن آنزیم‌های گوارشی که کربوهیدرات‌ها را در روده کوچک تجزیه می‌کنند، ناشی می‌شود.
دارچین ممکن است خطر عوارض شایع دیابت را کاهش دهد
مصرف دارچین ممکن است خطر عوارض شایع دیابت را کاهش دهد. افراد مبتلا به دیابت نسبت به افراد سالم دو برابر بیشتر با خطر ابتلا به بیماری قلبی مواجه هستند. دارچین با محدود کردن عوامل خطر آفرین بیماری قلبی مانند سطوح بالای کلسترول بد و یا فشار خون بالا ممکن است به کاهش‌ این خطر کمک کند.
افزون بر‌این، نقش دیابت به طور فزاینده در ابتلا به بیماری آلزایمر و دیگر بیماری‌های زوال عقل مورد توجه قرار گرفته و بسیاری از افراد در حال حاضر بیماری آلزایمر را به عنوان «دیابت نوع 3» ارجاع می‌دهند.
مطالعات نشان داده‌اند که عصاره دارچین ممکن است توانایی دو پروتئین بتا آمیلوئید و تاو را در تشکیل پلاک‌ها و توده‌ها که به طور معمول با ابتلا به بیماری آلزایمر پیوند خورده‌اند، کاهش دهد. با ‌این وجود،‌ این پژوهش تنها به صورت آزمایشگاهی و حیوانی انجام شده و انجام مطالعات بیشتر روی انسان برای تأیید ‌این یافته‌ها نیاز است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی