[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

نگاهی اجمالی به نخستین بازی زردپوشان شیرازی در فصل جدید فجر در اصفهان قبراق نبود، روزنامه شیراز نوین

محمدرضا جوکار - هفته اول لیگ یک، یکشنبه شب به پایان رسید و تیم متحول شده فجرشهیدسپاسی با هدایت رجب‌زاده که در گام نخست و در اصفهان میزبان تیم  گمنام، تازه لیگ یکی شده و البته بسیار خوب و با انگیزه ون‌پارس، با نتیجه بدون گل متوقف شد.
هر چند شاید منصفانه و منطقی نباشد که در هفته اول تیمی‌ را ارزیابی و قضاوت کنیم، ولی فجرشهیدسپاسی در این بازی اصلاً سرحال و قبراق نبود و به واقع خستگی به‌خصوص در نیمه دوم در ساق‌های بازیکنان و ضرباتشان به توپ، کاملاً قابل مشاهده بود .
هر چند به گفته بیشتر کارشناسان، چند هفته اول لیگ‌های فرسایشی مثل لیگ ‌یک  به‌خاطر پشت سر گذاشتن دوران بدن‌سازی پیش فصل، چندان کیفیت بالایی ندارد و باید کیفیت و عیار اصلی تیم‌ها را از هفته‌های چهارم و پنجم به بعد مشاهده کرد، اما عده‌ای دیگر از کارشناسان نیز معتقد هستند که تیم‌های قدرتمند و مدعی باید از ابتدای فصل، شروع قدرتمندی داشته باشند، به‌خصوص تیمی‌ مثل فجر که زودتر از سایر تیم‌های لیگ یکی با مشخص شدن کادر فنی، تمرینات خود را آغاز کرده بود.
برای فجری‌ها، تک امتیاز از زمین حریف شاید از لحاظ نتیجه نسبتاً قابل قبول باشد، ولی به لحاظ شکل بازی، نقاط ضعف‌هایی مشاهده شد که به مرور به آن‌ها خواهیم پرداخت تا ان‌شاالله در آینده شاهد تیمی ‌سرحال‌تر و آماده‌تر و   بازی بهتری از فجری‌ها شاهد باشیم .
۱. تیم‌ فجر مقابل ون پارس سرحال و قبراق نبود و خستگی به‌خصوص نیمه دوم در ساق‌های بازیکنان به وضوح مشخص بود.
۲. علی‌رغم برتری نفری بازیکنان فجر در جنگ‌های تن به تن در تمام نقاط زمین، ولی در شکل و کار گروهی چندان عملکرد مثبتی نداشتند.
۳. کم تعداد بودن نفرات در فاز هجومی ‌و منطقه هجده حریف و متکی بودن به حرکات و خلاقیت‌های فردی بازیکنان در خط جلو.
۴.سرعت ندادن به بازی در زمان دریافت  و بازپس گیری توپ از حریف در زمین خودی باعث می‌شد که حریف اصفهانی فرصت برگشت و شکل دادن به سازمان دفاعی خود را داشته باشد.
۵. در اثر فشار و دوندگی ‌هافبک‌های ون پارس، شاهد پاس‌های اشتباه و کم اثر  در میانه زمین بودیم و عملاً هیچ پاس مؤثر و کلیدی توسط‌ هافبک‌های بازی‌ساز تیم ارسال نشد. البته یک بار در نیمه اول حسین مهربان در موقعیت تک به تک قرار گرفت که آن را از دست داد. همچنین در کناره‌ها هم شاهد کارهای ترکیبی و ارسال خطرناک به‌خصوص در نیمه دوم،  روی دروازه حریف نبودیم.
۶. به نظر می‌رسد تمرکز کادر فنی در بازی نخست روی کارهای دفاعی و استفاده از ضد حملات بود که عملاً با کند بودن ریتم بازی در قسمت حمله، در این مورد نیز موفق نبودند.
۷. اکثر تعویض‌های فجر در خط جلو و بازیکنان هجومی ‌انجام گرفت. به نظر می‌رسید برای بهتر شدن ریتم بازی، باید چند تعویض هم در خط میانی و کناره‌های خط دفاعی انجام می‌گرفت.
به امید موفقیت تیم فجرشهیدسپاسی در بازی‌های مهمی ‌که در آینده، پیش رو دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی