[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

جاده قره‌پیری تا عید نوروز بهره‌برداری شود، روزنامه شیراز نوین

دکتر ملک‌حسینی، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بیمارستان پیوند اعضای ابوعلی سینا، سرپرست و اعضای هیئت مدیره و مدیران اجرایی شرکت عمران صدرا از روند پیشرفت فیزیکی محور بزرگ‌راهی قره‌پیری بازدید نمودند. 
 به گزارش روابط عمومی شرکت عمران صدرا، دکتر سیدعلی ملک‌حسینی، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بیمارستان پیوند اعضای ابوعلی سینا در حاشیه بازدید از پروژه‌ بزرگ‌راه قره‌پیری گفت: تا جایی که به یاد دارم حدود 15 سال است موضوع احداث جاده‌ در این مسیر مطرح و در زمان استانداران مختلف صورت‌جلساتی تهیه شده است و امیدواریم این مطالبه بحق مردم هرچه سریع‌تر تکمیل و قابل بهره‌برداری شود. وی ضرورت‌های احداث جاده قره‌پیری را برشمرد و گفت: جمعیت زیادی از شهر صدرا روزانه به شیراز رفت و آمد دارند که با احداث این جاده، طول مسیر رفت و آمد، ترافیک و مصرف بنزین کاهش می‌یابد. پدر پیوند کبد ایران با اعلام اینکه در آینده ظرفیت تخت‌های بیمارستان ابن سینا به دوهزار و 500 تخت افزایش می‌یابد، گفت: بیمارستان پیوند اعضای ابن سینا یکی از مراکز درمانی استراتژیک کشور می‌باشد که میزبان تعداد زیادی از بیماران داخلی و خارجی است و با توجه به اینکه باید اعضای اهدایی در مدت کمتر از 30 دقیقه از فرودگاه شیراز به بیمارستان برسد، ضرورت دارد مسیر دسترسی به بیمارستان سهل‌الوصول باشد.
مدیرعامل بیمارستان پیوند اعضای ابوعلی سینا ضمن تشکر از تمام کسانی که برای احداث جاده قره‌پیری در حال تلاش هستند، از جمله شرکت عمران شهر صدرا و با اشاره به توانمندی‌های مهندسین کشور، اظهار امیدواری کرد که با همت استاندار پرتلاش فارس و استفاده از تمام توان شرکت عمران شهر صدرا، شورای شهر و شهرداری شهر صدرا و شهر شیراز، تا عید نوروز بتوان این جاده را افتتاح کرد. دکتر ملک‌حسینی با بیان اینکه اگر کسی به هردلیلی مانع اجرای هرچه سریع‌تر عملیات عمرانی در طول این جاده شود، خائن به کشور و خون شهداست و باید روز قیامت پاسخ‌گو باشد، تصریح کرد: شهرداری شیراز باید به صورت جدی پای کار بیاید و موضوع معارضین راه عمومی مردم را برطرف نماید که اگر تصرف غیرقانونی بوده، بازپس گرفته شود و اگر کسانی حق و حقوقی دارند، مطابق قانون حقوق آنها پرداخت و احداث جاده تکمیل گردد. وی همچنین از خیرین نیک‌اندیش که در عرصه‌های مختلف خوش درخشیده‌اند نیز خواستار آن شد که اگر امکان تهیه ماشین‌آلات جاده‌سازی را دارند، برای تسریع در عملیات احداث کمک نمایند. 
 آزادسازی کامل معارضین جاده قره‌‌پیری انجام گردد
مهندس عزیزالله روشن، سرپرست و عضو هیئت‌مدیره شرکت عمران صدرا با بیان اینکه سهل‌الوصول‌ترین محور دسترسی شهر شیراز به شهر صدرا بزرگ‌راه در دست احداث قره‌پیری است، گفت: طول مسیر 10.5 کیلومتر با عرض 44 مترمربع می‌باشد که خط ویژه اتوبوس نیز در آن پیش‌بینی شده است. وی با اعلام اینکه پروژه احداث جاده قره‌پیری از سال 1399 شروع شده و نزدیک به 30 درصد پیشرفت داشته است، اظهار کرد: قبل از اعمال ماده 9 و تأمین دلیل توسط کارشناسان دادگستری جهت تسهیل اراضی، مدتی پروژه تقریباً متوقف گردید که امیدواریم با همکاری اداره کل راه و شهرسازی فارس و شهرداری شیراز، آزادسازی مسیر به طور کامل انجام شود. سرپرست شرکت عمران صدرا با بیان اینکه سه تقاطع غیرهمسطح و چهار پل با دهانه ده متر در دو مقطع جهت دوربرگردان‌ها در طول مسیر جاده قره‌پیری در حال احداث است، اظهار امیدواری کرد که شهرداری شیراز نیز به‌زودی با رفع معارضین، عملیات عمرانی تقاطع محور شهید محلاتی با محور قره‌پیری را آغاز نماید تا بتوان در اسرع وقت از این بزرگ‌راه بهره‌برداری نمود.
 شرکت عمران صدرا با تمام توان پای کار است
مهندس هاشم عزیزی، رئیس شورای شهر صدرا نیز در حاشیه این بازدید ضمن سپاس از تلاش‌های شرکت عمران صدرا برای احداث جاده قره‌پیری که با تمام توان پای کار آمده است، گفت: مردم انتظار دارند پروژه‌ها با سرعت بیشتری پیشرفت کند و از استاندار مردمی فارس خواستاریم تا ارگان‌های مربوطه از جمله شهرداری شیراز را مجبور کنند پای کار بیایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی