[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

پیشتازی قطار گازرسانی در فارس، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرعامل شرکت گاز استان فارس خواستار مشارکت و همکاری مشترکان به منظور مصرف بهینه گاز شد.
علی اکبر میدان‌شاهی با تبریک هفته دولت و روز خبرنگار، از بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی وسیع پروژه‌های شرکت گاز فارس در پهنه استان خبر داد و افزود: نقش خبرنگاران در عرصه جنگ نرم و نبرد رسانه ای بسیار پررنگ و اثرگذار است و اصحاب رسانه رسالت بازتاب خدمات و دستاوردهای خدمتگزاران مردم در دستگاه‌های مختلف را برعهده دارند. وی با اشاره به عزم جدی شرکت گاز استان فارس در راستای محرومیت‌زدایی، اظهار داشت: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری در نام‌گذاری شعار سال، عزمی راسخ برای گازرسانی به نقاط دور و نزدیک استان با نگاهی عدالت‌محور وجود دارد.
 تقویت مهاجرت معکوس با گازرسانی
این مقام مسئول در ادامه اظهار داشت: گازرسانی به صنایع نقش کلیدی در پیشرفت کشور دارد و از آن به عنوان عامل محرک و موتور پیشران توسعه 
یاد می‌شود. این در حالی است که گازرسانی به روستاها نقش مهمی در تقویت مهاجرت معکوس نیز داشته و از آسیب‌های عدیده اجتماعی و امنیتی نظیر حاشیه‌نشینی، گسترش بیکاری و مواردی از این دست در کلان‌شهرها می‌کاهد.مدیرعامل شرکت گاز استان فارس در بخش دیگری از سخنانش با ارائه آمار و ارقامی پیرامون خدمت‌رسانی‌های انجام شده، اضافه کرد: از 116 شهر استان فارس، تعداد 110 شهر از نعمت گازرسانی برخوردار هستند و از 7555 مرکز صنعتی، تعداد 5803 صنعت طی سال‌های اخیر به شبکه گاز متصل شده اند.
میدان‌شاهی از برنامه‌ریزی‌های جهادی در یک بازه زمانی دوساله برای محرومیت‌زدایی در عرصه گازرسانی خبر داد و افزود: در هفته دولت آیین افتتاح طرح‌های گازرسانی به 2 شهر (جویم و عمادشهر) و 84 روستا با اعتباری بالغ بر 1360میلیارد تومان انجام می‌شود و در پرتو این پروژه‌ها 6500 فقره انشعاب واگذار شده و بیش از 14500 خانوار تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار می‌گیرند.
او با اشاره به این موضوع که اشتغال یکی از دغدغه‌های اصلی استان است و پروژه‌های شرکت گاز می‌توانند در این زمینه نقش فزاینده ای داشته باشند، افزود: به‌موازات بهره‌برداری از پروژه‌هایی که از آنها یاد شد، عملیات اجرایی گازرسانی به 88 روستا و 450 طرح صنعتی در پهنه استان فارس با اعتباری بالغ بر 1014میلیارد تومان و 750 کیلومتر شبکه‌گذاری آغاز شده و دستاورد این پروژه‌ها برخورداری 10500 خانوار از شبکه گازرسانی است.
 تحقق شعار سال در شرکت گاز
این مقام مسئول با اشاره به این موضوع که فراخوان‌هایی برای همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان منتشر شده، بیان کرد: در راستای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری پیرامون اجرایی سازی شعار سال، به دنبال تقویت ارتباطات بخش‌های صنعتی و مطالعاتی و علمی با یکدیگر هستیم و با حمایت‌های استانداری فارس و همراهی نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، گام‌های پرتوانی در حوزه بسط صنایع دانش‌بنیان با حفظ موازین محیط زیستی برداشته شده است.میدان‌شاهی مجموع سرمایه‌گذاری‌های شرکت گاز استان برای محرومیت‌زدایی و توسعه عدالت‌محور را 2374میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: طی یک سال اخیر دو شهر جویم و عمادشهر به شبکه گازرسانی متصل شدند و مجموع شهرهای استان به 111 شهر رسیده است. در همین بازه زمانی، 106 روستا هم از نعمت گازرسانی برخوردار شده‌اند که مجموع روستاهای گازدار استان به 2304 روستا می‌رسد.او پیرامون اهمیت گازرسانی به صنایع اعلام داشت: در یک سال اخیر 650 مرکز صنعتی به شبکه گازرسانی پیوسته اند که با احتساب آنها شمار صنایع برخوردار به 5941 مورد افزایش یافته است. البته یکی دیگر از دستاوردهای گازرسانی به صنایع، جایگزینی سوخت مایع به میزان 38میلیون لیتر و ایجاد هشت‌هزار فرصت شغلی است.
 گسترش رفاه و رونق تولید
مدیرعامل شرکت گاز استان فارس پیرامون اهمیت گازرسانی در گسترش رفاه و رونق تولید گفت: در یک سال اخیر تعداد 66520 مشترک از نعمت گازرسانی برخوردار شده اند و در سطح استان شمار مشترکان برخوردار از شانزده‌میلیون و ششصدهزار مورد عبور کرده است. میدان‌شاهی با تقدیر از تلاش‌های کارگران و کارشناسانی که با تلاش شبانه روزی و در شرایط دشوار جوی به خدمت‌رسانی جهادی ادامه می‌دهند، اظهار داشت: در یک سال اخیر 1956 کیلومتر شبکه گازرسانی در اقصی نقاط استان انجام شده و امروزه وسعت این شبکه به بیش از 32600 کیلومتر می‌رسد. او با اشاره به این موضوع که توان نیروهای توانمند شرکت گاز استان فارس فرااستانی است، اظهار داشت: عملیات گازرسانی به شهر و کارخانه سیمان خاش با اعتباری بالغ بر 80میلیارد تومان و اجرای عملیات گازرسانی به شهرهای اسماعیل‌آباد و 93 روستا با اعتباری بالغ بر 60میلیارد تومان از جمله فعالیت‌های فرااستانی شرکت گاز فارس در استان سیستان و بلوچستان است. او با تشریح برخی دیگر از پروژه‌های فرامنطقه ای شرکت گاز استان فارس در سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: عملیات گازرسانی به شهرهای میرجاوه، ریگ ملک، نوک آباد و ده رئیس در سیستان و بلوچستان با اعتباری بالغ بر 200میلیارد تومان توسط شرکت گاز فارس با موفقیت اجرا شده است.
 ترغیب مشترکان برای بهینه‌سازی موتورخانه‌ها
مدیرعامل شرکت گاز استان فارس از عزم جدی برای مشارکت در مدیریت مصرف گاز در بخش‌های خانگی خبر داد و افزود: در راستای اجرای سیاست‌های اصلاح الگوی مصرف انرژی ابلاغی مقام معظم رهبری با هدف کاهش مصرف گاز، پایداری جریان گاز و کاهش آلایندگی هوا و حفظ محیط زیست اقداماتی نظیر بهینه سازی موتورخانه‌های مشترکان خانگی، تجاری و عمومی (دولتی) در برنامه کاری واحد بهینه سازی مصرف گاز استان فارس قرار گرفته است. این مقام مسئول خواستار همکاری بیشتر مشترکان در راستای بهره مندی از اقدامات حمایتی شرکت گاز شد و افزود: تعداد مشترکان دارای موتورخانه در سطح استان فارس که تحت شناسایی قرار گرفته اند، 1026 مورد است که از این تعداد فقط 360 ثبت نام در سامانه بهینه‌سازی انجام شده و 78 مورد از مشترکان پرمصرف با اعتباری بالغ بر 90میلیارد ریال از این طرح رایگان که صرفه جویی 10درصدی گاز مصرفی را به دنبال دارد، بهره برده اند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی