[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۷
  • دوره جدید

کرونا همچنان قربانی می‌گیرد، روزنامه شیراز نوین

بنابر اعلام وزارت بهداشت، طی شبانه‌روز گذشته ۱۸۷۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند و ۴۴ بیمار نیز جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست دادند. به گزارش ایسنا، طی روز دوشنبه و سه‌شنبه ۸ شهریورماه ۱۴۰۱ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۸۷۱ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی و ۳۷۳ نفر از آنها بستری شدند.
به این ترتیب مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۷میلیون و ۵۲۷هزار و ۴۹۹ نفر رسید. متأسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۴۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری، به ۱۴۳هزار و ۸۲۰ نفر رسید. خوشبختانه تاکنون ۷میلیون و ۲۹۲هزار و ۵۶۶ نفر از بیماران، بهبود یافته و از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.
۱۱۰۴ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون ۵۳میلیون و ۷۸۹هزار و ۱۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.
همچنین تاکنون ۶۴میلیون و ۹۸۹هزار و ۳۹۷ نفر دوز اول، ۵۸میلیون و ۳۶۹هزار و ۴۵۲ نفر دوز دوم و ۳۰میلیون و ۷۴۸هزار و ۱۲۲ نفر نیز دوز سوم و بالاتر واکسن کرونا را در کشور تزریق کرده‌اند. مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۱۵۴میلیون و ۱۰۶هزار و ۹۷۱ دوز رسید. در شبانه روز گذشته، ۴۱هزار و ۴۱۸ دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است. در حال حاضر ۶۴ شهرستان در وضعیت قرمز، ۱۶۳ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۰۷ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۴ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی