[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

عادات ناسالم رایج و مخرب انسان‌های جهان امروزی، روزنامه شیراز نوین

همه انسان‌ها حداقل یک عادت بد در زندگی دارند اما برخی از‌ این عادات بسیار رایج بوده و انسان‌ها بدون هیچ اطلاعاتی انجام داده و سلامتشان را به خطر می‌اندازند.
به گزارش نمناک، همه ما می‌دانیم که عادات بدی مثل سیگار کشیدن و ورزش نکردن به ضررمان هستند، اما کارهای ناسالم دیگری هم هستند که انجام می‌دهیم و از‌ این که چه قدر می‌توانند برای بدنمان مضر باشند، بی‌اطلاع هستیم. در ‌این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک چندین مورد از ‌این عادات را با شما به اشتراک می‌گذاریم که مطمئنیم حداقل یکی از آن‌ها را انجام می‌دهید؛ پس با ما همراه باشید.
نگه داشتن روزنامه‌ها و مجلات قدیمی
تنفس ذرات برخاسته از قارچ و کپک مخصوصاً برای کسانی که مشکلاتی مثل آسم دارند، می‌تواند مضر باشد. بهتر است در مناطق مرطوب هر روزنامه یا مجله قدیمی‌ را دور بیندازید. در واقع کاغذهای خیس آهنربای قارچ هستند.
نگهداری غذای فاسد یا تاریخ مصرف گذشته
فراموش کردن مواد غذایی در یخچال یا وقفه در دور ریختن غذاهای قدیمی‌ کار فوق‌العاده مضری است. غذاهای فاسد و تاریخ مصرف گذشته آهنربای دیگری برای جذب پاتوژن‌های خطرناک یا عواملی که باکتری‌های مضر را جذب می‌کنند، هستند.
ایستادن رو به باد؛ هنگام پر کردن باک بنزین
اگر می‌توانید بوی دود بنزین را استشمام کنید؛ یعنی در مقابل باد‌ ایستاده‌اید.‌ این بخار‌ها ناشی از حلال‌هایی هستند که می‌توانند به DNA شما آسیب برسانند. ‌این مواد برای ریه‌ها هم مضر می‌باشند.
گرم کردن غذا با مایکروویو
وقتی غذای‌تان را در مایکروویو گرم می‌کنید، دمای بالا ساختار شیمیایی غذا را تغییر می‌دهد، مخصوصاً غذا‌های کربوهیدرات‌دار به پلیمر تبدیل می‌شوند؛ یعنی بیشتر شبیه پلاستیک می‌شوند تا غذا. شاید طعم غذا فرقی نکند؛ اما آن مواد پلیمری می‌توانند متابولیسم و دفع را برای بدن‌تان سخت کنند. توستر یا اجاق گاز راه ‌ایمن‌تری برای گرم کردن مجدد غذا است.
لمس کلید لامپ‌ها
کلید لامپ‌ها، کثیف و محل پرورش باکتری‌ها هستند. هنگام تمیز کاری، از ‌این کلید‌ها که مرکز تجمع میکروب می‌باشند؛ غافل نشوید. در واقع، برای لمس کلیدها باید از دستمال استفاده کنید. به دلیل لمس بیش از حد هم، ‌این کلیدها باید هر چند روز یک بار تمیز و ضد عفونی شوند.
پوشیدن کفش در داخل خانه
مشخصاً کفش‌های شما وقتی از بیرون می‌آیید؛ پر از میکروب و آلودگی است. باکتری‌های حاصل از مدفوع حیوانات، مواد شیمیایی چمن و پیاده‌‌روها با کفش‌های‌تان وارد خانه می‌شوند و در نتیجه سلامتی‌تان را به خطر می‌اندازند. اگر دوست دارید در داخل خانه کفش بپوشید، یک جفت کفش خانگی مثل صندل یا دمپایی در داخل منزل نگهداری و استفاده کنید.
کار کردن بیش از حد لوازم الکترونیکی در طول روز
سپری کردن تمام روز در ‌اینترنت یا شبکه‌های اجتماعی می‌تواند شما را از همه اخبار و رویداد‌ها آگاه کند، اما به چه قیمتی؟ مدام کار کردن با گوشی، لپ تاپ و هر وسیله الکترونیکی دیگری باعث می‌شود افکار منفی در شما ‌ایجاد شود، بیش از هر چیز دیگری پریشان و فراموشکار شوید و از عزت نفس‌تان کاسته خواهد شد. ناگفته نماند که نور آبی ساطع شده توسط دستگاه‌های شما می‌تواند بینایی‌تان را تحت تأثیر قرار بدهد و در خواب‌تان هم اختلال ‌ایجاد کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی