[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

جنجالی‌ترین انتخابات فدراسیون فوتبال بازگشت تاج و ساکت به رأس فوتبال کشور، روزنامه شیراز نوین

بعد از مخابره خبر جنجالی لغو مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال(دوشنبه شب) و سپس وتوی این تصمیم از سوی هیئت ‌رئیسه فدراسیون، سرانجام اعضای مجمع روز سه‌شنبه از ساعت 9 صبح در سالن همایش‌های صداوسیما حضور یافتند تا تکلیف رئیس و نواب رئیس و هم‌چنین نماینده باشگاه‌ها در هیئت‌ رئیسه فدراسیون فوتبال مشخص شود.
مهدی تاج، میرشاد ماجدی و عزیزالله محمدی 3 کاندیدای نهایی تصدی پست ریاست فدراسیون فوتبال بودند که بعد از رأی اعضای مجمع، مهدی تاج که در کسوت رئیس و نایب ‌رئیس فدراسیون فوتبال سابقه فعالیت دارد، با 51 رأی موفق شد پیروز انتخابات باشد و به عنوان رئیس جدید فدراسیون انتخاب شود تا بعد از 194 روز جانشین رسمی ‌شهاب‌الدین عزیزی‌خادم معارفه شود. میرشاد ماجدی با 25 رأی و عزیزالله محمدی با 4 رأی ناکام در تصدی سمت ریاست فدراسیون فوتبال بودند.
تاج در شرایطی توانست منتخب اعضای مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال شود که جنجال بزرگی پیرامون حضور دوباره او در انتخابات فدراسیون مطرح شده بود و حتی برخی چهره‌های سیاسی از جمله نمایندگان مجلس شورای اسلامی ‌خواستار لغو انتخابات با توجه به حضور تاج شده بودند که در نهایت این اتفاق رخ نداد و مدیر 60 ساله و باسابقه فوتبال ایران توانست برای دومین دوره تجربه ریاست بر فوتبال ایران را به دست آورد.
رئیس جدید فدراسیون فوتبال با توجه به نیمه‌تمام ماندن دوره مدیریتی شهاب‌الدین عزیزی‌خادم، حالا 30 ماه برای مدیریت بر فوتبال ایران فرصت دارد که مهم‌ترین چالش پیش‌روی مهدی تاج، حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2022 قطر و جام ملت‌های آسیا 2023 است. البته که پرونده‌های جنجالی چون مارک ویلموتس، موضوع VAR به فوتبال ایران و البته وصول مطالبات فوتبال ملی در فیفا از دیگر چالش‌های مهم پیش‌روی رئیس جدید و البته باسابقه فدراسیون فوتبال ایران به شمار می‌رود.
حسن کامرانی‌فر دبیرکل فدراسیون فوتبال دوشنبه‌شب گذشته در تصمیمی ‌عجیب دستور به لغو برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال داد، تصمیمی‌که خیلی زود و در فاصله کمتر از 3 ساعت از سوی هیئت‌ رئیسه فدراسیون فوتبال وتو شد تا کامرانی‌فر با چهره‌ای مغموم وارد مجمع انتخاباتی شود و او دیروز بار دیگر صحبت‌های اخیر خود را تکرار کرد و مدعی شد که در روند برگزاری انتخابات، تخلفاتی رخ داده است!
کامرانی‌فر بعد از انجام صحبت‌های اولیه در آغاز مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال، تصمیم به ترک مجمع گرفت. او در صحبت‌های خود هم به این مسئله اشاره کرده بود و اعلام داشت که به احترام اعضای مجمع به انتخابات آمده و قصد دارد خیلی زود و بعد از سخنرانی‌اش، سالن همایش‌های صداوسیما را ترک کند.
به گزارش شیرازنوین، شهاب‌الدین عزیزی‌خادم رئیس پیشین فدراسیون فوتبال در 28 بهمن سال گذشته از سمت خود عزل شد و سپس در دهم خردادماه 1401 این تصمیم اعضای هیئت ‌رئیسه فدراسیون فوتبال به تأیید اعضای مجمع رسید تا برنامه‌ریزی برای برگزاری انتخابات فدراسیون جهت تعیین جانشین عزیزی‌خادم انجام شود و در نهایت، هشتم شهریورماه به عنوان موعد برگزاری انتخابات اعلام شد. نکته مهم این‌که در دوران غیبت رئیس معزول فدراسیون فوتبال، میرشاد ماجدی به عنوان سرپرست، امورات مدیریتی فدراسیون را دنبال می‌کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی