[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

رئیس کمیته مسابقات فوتبال شیراز : مسئولان مشکل زمین هیئت شیراز را حل کنند، روزنامه شیراز نوین

میثم محجوبی - گروه ورزش
رئیس کمیته مسابقات فوتبال شیراز، این رقابت‌ ها را از لحاظ کمی ‌عالی توصیف می‌کند اما درباره کیفیت فنی نظر دیگری دارد.
رحمان موسایی که تمام مسابقات رده‌های پایه و بزرگ‌سالان در سطح شهر شیراز زیر نظر او برگزار می‌شود، در گفت‌وگو با شیرازنوین، در خصوص برگزاری این رقابت‌ها گفت: از زمانی که با نظر مثبت آقای حسینی رئیس هیئت فوتبال شیراز، مسئولیت برگزاری مسابقات به بنده سپرده شد، تمام تلاشم این بود که رقابت‌ها به بهترین نحو برگزار شود و به جرئت می‌گویم که پس از تهران، بهترین لیگ فوتبال در بین شهرهای کشور متعلق به شیراز است که در تمام رده‌های سنی از نونهالان گرفته تا بزرگ‌سالان، به صورت گسترده و مداوم برگزار می‌شود و در برخی رده‌های سنی، حتی مسابقات به صورت رفت و برگشت انجام می‌شود.
وی درباره مهمترین مسئله و مشکل در برگزاری رقابت‌ها گفت: بزرگ‌ترین مشکل، مسئله زمین است که خودبه‌خود کیفیت رقابت‌ها را پایین می‌آورد. مجبوریم بعضی رقابت‌ها را در تابستان ساعت چهار و نیم عصر برگزار کنیم که برای بازیکنان بسیار سخت است. اگر زمین با کیفیتی در اختیار هیئت بود، کیفیت مسابقات هم بالا می‌رفت. من از مسئولان ورزش استان گلایه دارم و این سؤال را می‌پرسم که آیا حاضرید فرزند خودتان روی این چمن مصنوعی بی‌کیفیت دستغیب بازی کند؟ اگر رباط پای فرزند کسی پاره شود، می‌دانید چقدر هزینه به خانواده‌ها تحمیل می‌شود؟ خیلی‌ها روی این چمن مصدوم می‌شوند، چون دیگر به آسفالت شبیه است! اما همین تنها موجودی ماست که البته همین هم در اختیار هیئت فوتبال نیست. این چمن در اجاره باشگاه خلیج فارس است که اکثر رقابت‌های ما در آن برگزار می‌شود. عجیب است که در کلان‌شهری مثل شیراز، بزرگ‌ترین هیئت ورزشی یک مکان برای برگزاری رقابت‌هایش ندارد. 
موسایی درباره میزان رضایتش از کیفیت فنی رقابت‌های رده بزرگ‌سالان گفت: قطعاً از کیفیت فنی رقابت‌ها راضی نیستیم چون بیشتر به یک دورهمی ‌شبیه است. باید بازی‌ها به شکل حرفه‌ای‌تر و جدی‌تری برگزار شود. پیشنهاد من این بوده که یک رده سنی برای بازیکنان مشخص کنیم تا بازیکنان مسن در این گرما نیایند و به سلامتی خودشان آسیب نرسانند. باید سعی کنیم تیم‌ها بروند به سمت حرفه‌ای شدن و البته جوانگرایی تا از این شکل آماتوری و محلی خارج شویم.
وی افزود‌: یکی دیگر از مسائلی که به کیفیت بازی‌ها لطمه می‌زند این است که قهرمان رقابت‌های لیگ برتر شیراز، به مسابقات لیگ 2 استان می‌رود! در حالی که باید به لیگ برتر یا حداقل لیگ یک استان برود تا آن انگیزه لازم برای تیم‌ها ایجاد شود. به همین دلیل است که تیم‌های قهرمان شیراز، حاضر نیستند در مسابقات استانی شرکت کنند. یکی دیگر از علل این تصمیم، هزینه‌های زیادی است که حضور در لیگ استان به تیم‌ها تحمیل می‌کند. اما اگر هیئت استان این مجوز را به ما بدهد که تیم قهرمان ما حداقل در مسابقات لیگ یک استان حاضر شود، ما هم تیم‌ها را مجبور می‌کنیم که حتماً در لیگ استان شرکت کنند. همین موضوع برای تیم‌ها ایجاد انگیزه خواهد کرد که با جدیت بیشتری در مسابقات شرکت کنند.
رئیس کمیته مسابقات فوتبال شیراز با اشاره به اینکه حواشی در فوتبال شیراز کمتر از گذشته شده، اظهار داشت: در سیستم جدید هیئت، هر گونه دعوا یا حاشیه‌ای بلافاصله با واکنش هیئت مواجه می‌شود؛ یعنی خیلی سریع نامه انضباطی ارسال می‌شود و همان شب هم رسیدگی شده و رأی صادر می‌شود. این باعث می‌شود که تیم‌ها کمتر اسیر حواشی باشند و تمرکزشان را بگذارند روی امور فنی.
رحمان موسایی به عنوان صحبت پایانی، خطاب به رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی‌گفت: از دوست صمیمی‌ام، آقای مهدی فروردین گلایه دارم که انگار فوتبال شیراز را فراموش کرده‌اند، دیگر یادی از دوستان قدیمی ‌نمی‌کند. ما یادمان نمی‌رود که تیم قشقایی شیراز، بهترین روزهایش را با هدایت مهدی فروردین سپری کرد و البته ایشان هم بخش زیادی از اعتبارش را مدیون فوتبال شیراز است. ایشان فرزند همین استان است و توقع داریم خیلی به فوتبال این شهرتوجه کند. ایشان یکی از فوتبالی‌ترین شخصیت سیاسی کشور است و دوست دارم یک روز بیاید این زمین دستغیب را از نزدیک ببینند و یک فکری به حال فوتبال شیراز بکند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی