[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

معاون استاندار فارس: دانش‌آموزان به ایرانی و مسلمان‌بودن خود افتخار کنند ، روزنامه شیراز نوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس گفت: باید دانش آموزان را با امید، با عزت و بزرگ منش تربیت کنیم. دانش آموزان ما باید به ایرانی بودن، مسلمان بودن و از خانواده ایثارگران بودن خود افتخار کنند.
به گزارش ایرنا، اسماعیل محبی پور، روز چهارشنبه در همایش تجلیل از دانش آموزان شاهد و ایثارگر نواحی چهارگانه آموزش و پرورش شیراز، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شد، افزود: در ابتدای گام دوم انقلاب نیاز به یک نوشَوندگی در انقلاب داریم.
او ادامه داد: امروز دشمن در مسیر تحقیر ملت ایران است و دانش آموزان ما باید به ایرانی بودن، مسلمان بودن و از خانواده ایثارگران بودن خود افتخار کنند و این محقق نمی‌شود مگر اینکه مسئولان آموزش و پرورش و آموزش عالی در این ادراک سازی همت داشته باشند.
وی نقش علما، دانشمندان و کسانی که در مسیر علم حرکت می‌کنند را بسیار اثرگذار دانست و خطاب به دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر گفت: شما در مسیری حرکت می‌کنید که مورد رضایت خداوند است و بر اساس حدیثی از پیامبر اسلام(ص) که می‌فرمایند «روز قیامت مُرکب عالمان و خون شهیدان با هم وزن می‌شوند و مرکب عالمان بر خون شهیدان ارجح است»، این تلاش و کوشش شما در مسیر علم اگر در مسیر واقعی خودش قرار گیرد، حتی از خون پدرانتان هم می‌تواند ارزشمندتر باشد و بنابراین باید قدر جایگاهی که در آن هستید را بدانید.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس افزود: نباید از شک‌ها و تردیدهایی که علیه شما در مسیرتان قرار می‌گیرد واهمه داشته باشید؛ چراکه چیزی که خالصانه تقدیم درگاه الهی می‌شود، ضمانت آن دست خداوند است.
محبی پور ادامه داد: شما پا جای پای پدران شهیدتان می‌گذارید؛ با این تفاوت که آنها در مسیر جهاد اصغر و جنگ ازخودگذشتگی و رشادت به خرج دادند و شما در مسیری که می‌تواند مصداق جهاد اکبر و حتی کبیر باشد.
وی افزود: نظام جمهوری اسلامی ۴۰ سال برای تثبیت انقلاب و اثبات مؤثر بودن خود زحمت کشید و در این راه بالغ بر ۲۵۰هزار شهید در مقاطع و صحنه‌های مختلف تقدیم انقلاب شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی