[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

پنج فقره ساخت‌‌وساز غیرمجاز تخریب شد، روزنامه شیراز نوین

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جهرم گفت: پنج فقره بنای غیرمجاز که با تغییر کاربری به مساحتی بیش از یک‌هزار مترمربع در شهرستان جهرم انجام شده بود، قلع و قمع شد و زمین به حالت اولیه بازگشت.
حسن زمانی چهارشنبه در حاشیه این تخریب‌ها اظهار کرد: به منظور اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰، یک فقره بنای غیرمجاز که به صورت دیوارکشی به مساحت ۵۰۰ مترمربع در منطقه محمدآباد بود، قلع و قمع و اعاده وضع به حالت اولیه انجام شد. وی با اشاره به شناسایی یک فقره تغییرکاربری غیرمجاز دیگر توسط ضابطان قضایی جهاد کشاورزی ادامه داد: این تغییر کاربری غیرمجاز از نوع احداث بنا و سکو به مساحت ۳۵۰ مترمربع در منطقه محمدآباد بود که با طرح پرونده در مراجع قضایی، پس از صدور حکم قطعی دادگاه مبنی بر قلع و قمع مستحدثات و با حضور مأموران کلانتری و دستگاه‌های اجرایی عملیات تخریب انجام و برگشت وضعیت به حالت اولیه صورت گرفت. مدیر جهاد کشاورزی جهرم ادامه داد: همچنین سه فقره تغییرکاربری غیرمجاز بخش کردیان در مناطق باباعرب، چاه مروارید و تی‌چنگ به استناد تبصره ۲ ماده ١٠ قانون حفظ کاربری زمین‌های زراعی و باغ‌ها تخریب شد و اعاده وضع به حالت اولیه صورت گرفت.
وی ضمن تأکید بر این امر که وظیفه ضابطان قضایی جهاد کشاورزی حفظ و حراست اراضی است، افزود: تلاش ما این است که به عنوان متولیان حراست از زمین، با هرگونه تغییرکاربری غیرمجاز برخورد کرده و مانع خدشه‌دارشدن امنیت غذایی کشور و مردم عزیزمان شویم.
وی با قدردانی از ضابطان قضایی و مأموران کلانتری که در انجام احکام قضایی و تبصره ۲ ماده ۱۰ همکاری داشته‌اند، اظهار کرد: با جدیت برای مقابله با تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغ‌ها برخورد خواهد شد و این رویه ادامه خواهد داشت. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی