[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

واکسیناسیون ایمنی در برابر کروناست ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با تأکید بر اینکه هرگونه سهل‌انگاری و عادی‌انگاری نسبت به وضعیت شیوع ویروس کرونا، منجر به ابتلای افراد و تداوم مخاطرات این بیماری خواهد شد، واکسیناسیون را مهم‌ترین و مؤثرترین راه پیشگیری از ابتلا و کنترل این بیماری دانست. سید وحید حسینی در جلسه ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹ علوم پزشکی شیراز، بر لزوم جدی گرفتن خطر ابتلا و اهمیت تکمیل چرخه واکسیناسیون برای ایمنی در برابر بیماری کرونا، تأکید کرد. وی با بیان اینکه کرونا همچنان در حال چرخش در جامعه است، تأکید کرد: تزریق و تکمیل واکسن علیه ویروس کرونا در کنار رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی، از مهم ترین اصول ایمنی در برابر این بیماری است. حسینی ادامه داد: رسیدن به ایمنی عمومی جامعه در برابر بیماری کووید ۱۹، نیازمند پایبندی مردم به تکمیل واکسیناسیون علیه ویروس کرونا و رعایت جدی شیوه‌نامه‌های بهداشتی در برابر این بیماری است.
رئیس علوم پزشکی شیراز با اشاره به نزدیک شدن به زمان بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، ضرورت گسترش پوشش واکسیناسیون دانش‌آموزان و دانشجویان علیه ویروس کرونا را یادآوری و اضافه کرد: امیدواریم که والدین در راستای واکسیناسیون کودکان خود، مشارکت بیشتری داشته باشند. او همچنین به افراد دارای بیماری‌های زمینه ای و نقص سیستم ایمنی توصیه کرد: ضرورت دارد این افراد تزریق واکسن به ویژه دوز یادآور و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند. این استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: مشارکت مردم در انجام واکسیناسیون علیه ویروس کرونا در کنار رعایت پروتکل‌های بهداشتی، در کاهش آمارهای ابتلا، بستری و فوت ناشی از این بیماری نقش مؤثری داشته است. رئیس علوم پزشکی شیراز خاطرنشان کرد که شهروندان در صورت مشاهده هرگونه علائم مشکوک به ویروس کرونا از خوددرمانی بپرهیزند و هرچه سریع‌تر به پزشک مراجعه کنند. حسینی پیرامون وضعیت پوشش واکسیناسیون در فارس گفت: ۹۳.۹۶ درصد جمعیت استان واکسن دوز اول، ۸۸ درصد دوز دوم و ۴۹.۹۹ درصد دوز سوم را دریافت کردند؛ همچنین جمعیت ۵ تا ۱۲ سال استان ۲۷.۷ درصد دوز اول و ۱۳.۳ درصد دوز دوم واکسن خود را دریافت کرده اند.
او همچنین در ادامه این نشست، آمارهای ابتلا به ویروس کرونا در مناطق مختلف استان، آخرین آمارهای جان‌باختگان این بیماری در شیراز و دیگر شهرستان‌های استان، اقدامات کارگروه‌های مختلف ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کووید ۱۹، روند انجام تست‌های pcr و تست‌های سریع و فعالیت آزمایشگاه‌های تشخیصی کووید ۱۹ را ارزیابی کرد. پایش درصد اشغال تخت‌های عادی و ویژه بیمارستان‌های استان، روند انجام واکسیناسیون و وضعیت شهرستان‌های استان در انجام واکسیناسیون نیز از دیگر محورهای مورد بررسی رئیس دانشگاه در نشست دیروز بود. همچنین در این نشست معاونان و مدیران ارشد دانشگاه در خصوص اقدامات کارگروه‌های مختلف و پیگیری مصوبات ستاد، عملکرد حوزه‌های مختلف مانند انجام تست‌های تشخیصی ویروس کرونا و تحلیل‌های آماری کووید ۱۹، وضعیت بیماران بستری کووید ۱۹، میزان انجام واکسیناسیون در شهرستان‌های استان، درصد اشغال تخت‌های عادی و ویژه و وضعیت ابتلا در شهرستان‌های استان، توضیحاتی ارائه کردند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی