[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۷
  • دوره جدید

کوکو سیب‌زمینی، روزنامه شیراز نوین

 زمان آماده‌سازی: 10 دقیقه
 زمان پخت: 50 دقیقه
 
 مواد لازم برای 4 نفر
سيب زمينی: 4 عدد
تخم مرغ: 3 عدد
پیاز: 1 عدد (دلخواه)
نمك و فلفل: مقدار لازم

کوکو  سیب زمینی از محبوب‌ترین غذاهای دم دستی ما ایرانی‌هاست. شکی نیست که کوکو سیب زمینی و کوکو سبزی معروف‌ترین کوکوهای آشپزی ایرانی هستند. اضافه کردن پیاز به مخلوط کوکو سیب زمینی اختیاری است و در اینجا از آن استفاده نکرده‌ایم. اگر تمایل داشته باشید می‌توانید یک عدد پیاز کوچک را رنده کنید، آبش را بگیرید و آن را به مایه کوکو اضافه کنید.
برای یکدست و هم اندازه شدن کوکوهای سیب زمینی می‌توانید از قالب کاتر گرد یا حتی قلبی و شکل‌های دیگر استفاده کنید. وقتی مایه کمی ‌خودش را گرفت کاتر را با انبر از تابه بردارید و برای کوکوی بعدی استفاده کنید. بهتر است قبل از این کار داخل کاتر را چرب کنید.
کوکوی سیب زمینی که خیلی هم سریع آماده می‌شود برای پیک‌نیک رفتن هم مناسب است. کوکوها را از قبل سرخ کنید و با نان، کمی ‌سبزی خوردن و ماست همراه خود ببرید. تهیه کوکو سیب زمینی خیلی خیلی راحت است و قطعاً همه بلد هستند، ولی خب همین غذای ساده هم به شکل‌های مختلفی می‌شود تهیه کرد. مثلاً می‌توان سیب زمینی را خام رنده کرد و یا از قبل آن را آب‌پز کرد. در اینجا دستور کوکو سیب زمینی پخته را به صورت مرحله به مرحله خواهید دید.
 طرز تهیه
 مرحله اول: سیب زمینی‌ها را بپزید و پوره کنید
سیب زمینی‌ها را تمیز بشویید و آب‌پز کنید. سپس پوست سیب زمینی‌ها را بگیرید و رنده کنید یا با گوشتکوب بکوبید تا له شود (در این مرحله می‌توانید 1 عدد پیاز را نیز رنده کنید و آب آن را بگیرید و به سیب زمینی اضافه کنید.)
 مرحله دوم: مایع کوکو را آماده کنید
سیب زمینی‌ها را داخل کاسه‌ای بریزید. تخم مرغ‌ها را بشکنید و به آن اضافه کنید، سپس با کمی ‌نمک و فلفل خوب مخلوط کنید.
 مرحله سوم: کوکو سیب زمینی را سرخ کنید 
در ماهیتابه روغن بریزید و حرارت را زیاد کنید تا روغن خوب داغ شود. با قاشق از مایه کوکو بردارید و داخل ماهیتابه بریزید و با قاشق روی آن را صاف کنید.
 مرحله چهارم: کوکو را سرو کنید. 
پس از اینکه یک طرف سرخ شد برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ و طلایی شود.
کوکو سیب زمینی سرخ شده را روی دستمال آشپزخانه بچینید تا روغن اضافه‌اش گرفته شود. آن را همراه با نان، ماست و سبزی خوردن یا هر مخلفاتی که دوست دارید سرو کنید.

 نکات کلیدی
 سیب زمینی‌ها باید کاملاً پخته شوند سپس پوست آن‌ها را بگیرید.
 معمولاً در غذاهایی که از سیب زمینی استفاده می‌شود به خاطر خاصیت بالای جذب نمک، نیاز به استفاده از نمک بیشتری می‌باشد.
 برای یک شکل شدن کوکوها می‌توانید از قالب‌های فلزی (که شبیه به کاتر کوکی هستند) استفاده کنید. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی