[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

ما توانستیم از فوتبال حفاظت کنیم، روزنامه شیراز نوین

دبیرکل مستعفی فدراسیون فوتبال مدعی است در مدتی که هیئت رئیسه کامل نبود، تمام بار فدراسیون فوتبال روی دوش دبیرکل بوده است.
به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، حسن کامرانی‌فر یک روز پس از برگزاری انتخابات فدراسیون فوتبال و در پی حضور در جلسه هیئت رئیسه اظهار داشت: نیاز به ‌این بود که شرایط فدراسیون مشخص شود و خدا را شکر با حضور اعضای مجمع و اتفاق خوبی که افتاد، فدراسیون رئیس خود را پیدا کرد و هیئت رئیسه تکمیل شد. ان‌شاءالله روزهای خوب فوتبال را خواهیم دید. همه باید کمک و تلاش کنیم تا مردم خوشحال شوند.
وی ادامه داد: مطمئناً فدراسیون جدید با هم و در کنار همدیگر دست به اتفاقات خوب خواهند زد. در ‌این مدت هیئت رئیسه کامل نبود و تنها بودیم و تمام بار فدراسیون فوتبال روی دوش دبیرکل بود و در ‌این مسیر تلاش کردیم هر اتفاق خوبی که برای فوتبال است، رقم بزنیم. سختی‌های زیادی را هم در‌ این مسیر تحمل کردیم، ولی خدا را شاکرم خیلی‌ها کمک کردند و سعی کردیم در‌ این مدت کاری در فدراسیون نماند. الان هم با توجه به جلسه‌ای که هیئت رئیسه برگزار کرد، امیدوارم فدراسیون نفر جدیدی را برای دبیرکلی فدراسیون انتخاب کند.
دبیرکل مستعفی فدراسیون فوتبال، خاطر نشان کرد: من به رسم قوانین و مقررات کناره‌گیری خودم را ‌اعلام کردم. چیزی که می‌خواهم بگویم ‌این است که همه باید کنار هم باشیم برای روزهای خوب فوتبال و برای جام جهانی با نیت خوب همدل باشیم. همه ما تلاش می‌کنیم که جامعه‌ای شاد داشته باشیم و فوتبال خیلی می‌تواند تأثیرگذار باشد و روزهای خوب برای فوتبال خواهد آمد. از رسانه‌ها هم ممنونم که در ‌این مدت واقعاً کمک کردند.
کامرانی‌فر در پاسخ به ‌این سؤال که «وقتی خبر لغو انتخابات را اعلام کردید، غیر از شما شخص دیگری از‌ این موضوع اطلاع داشت و آیا اعضای هیئت رئیسه هم مطلع بودند؟»، تصریح کرد: من در صحبت قبلی عرض کردم مجمع برگزار شده و فدراسیون فوتبال رئیس و نواب رئیس خود را پیدا کرده است. اجازه بدهید به قبل از مجمع برنگردیم و هر کسی که مجمع انتخاب کرده، برای همه قابل احترام است. به گذشته برنمی‌گردم اما موضوع مهم مجمع است که بهترین تصمیم را روز سه‌شنبه گرفته است و برای همه ما قابل احترام و اجراست.
دبیرکل مستعفی فدراسیون فوتبال در پاسخ به ‌این سؤال که «مسئول برگزاری مجمع بر اساس اساسنامه چه کسی است، دبیرکل یا فردی دیگر؟»، گفت: دبیرکل است. من روز سه‌شنبه مجمع را شروع کردم و در ادامه مراسم هم در سالن بودم، اما چون برگزاری با کمیته بدوی بود، دستورجلسه و صورت‌جلسه هم تأیید شده است.
وی در واکنش به ‌این موضوع که طبق قانون دبیرکل حق لغو مجمع انتخابات را دارد، خاطرنشان کرد: اجازه بدهید در ‌این مورد حتماً با هم صحبت می‌کنیم.
«حسن کامرانی‌فر اگر به گذشته برگردد باز هم با همه مشکلات حاضر است دوباره به‌عنوان دبیرکل در فدراسیون فوتبال مشغول به کار شود»، کامرانی‌‌‌فر به ‌این سؤال ‌این گونه پاسخ داد: قاعدتاً در ‌این یک سال به تجربه‌ای در فوتبال رسیدم که کم نیست. تجربه‌های من در‌ این یک سال را هیچ دبیرکلی کسب نکرده است. بزرگ‌ترین مسیر دبیرکلی من صیانت و حفاظت از فوتبال در جوامع بین‌المللی بود که ‌این اتفاق افتاد. خیلی‌ها معتقد بودند تیم‌ها جایگزین می‌شوند، ولی ‌این اتفاق برای ‌ایران نیفتاد و ما توانستیم از فوتبال حفاظت کنیم.
وی خاطر نشان کرد: قطعاً اگر دوباره به گذشته برگردم پست دبیرکلی را قبول خواهم کرد، چون مسیر زندگی آدم است و آن زمان با اطلاع کامل ‌این مسیر را قبول کردم، هرچند مسیر سختی برای خودم و زندگی شخصی و خانواده‌ام بود و از طرفی دیگر در ‌این مسیر دوستان خوبی پیدا کردم.
دبیرکل مستعفی فدراسیون فوتبال راجع به ‌این موضوع که در جریان برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال، عکسی از او منتشر شد که خسته و ناراحت بود، عنوان کرد: قبول کنید که در 28 بهمن 1400، 10 خرداد 1401 و 8 شهریور 1401 اتفاقات ساده‌ای برای فدراسیون فوتبال نیفتاد و فشار زیادی به فوتبال وارد شد. من هم فشار زیادی را تحمل کردم. درباره جزئیاتش در آینده حرف خواهم زد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی