[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

انعقاد تفاهم‌نامه با شبکه جهانی جام جم ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس از امضای تفاهم‌نامه همکاری میان استانداری فارس و شبکه جهانی جام جم خبر داد و گفت: این تفاهم‌نامه در جهت عمل به جهاد تبیین و سه رسالت اصلی رسانه ملی یعنی هویت‌محوری، عدالت‌گستری و شتاب‌دهی با پیشرفت به تصویب و تأیید رسید. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، هادی بستام با اشاره به اهداف این تفاهم‌نامه گفت: تولید و پخش برنامه‌های متنوع از قاب شبکه جهانی جام جم با موضوع بازنمایی بسترها و فرصت‌های بالقوه استان فارس در زمینه سرمایه‌گذاری اقتصادی، علمی و فناوری و نمایش پیشرفت‌های استان طی سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی به‌ویژه دولت سیزدهم، به‌تصویرکشیدن و معرفی ظرفیت‌‌های استان فارس در زمینه گردشگری و میراث فرهنگی و تمدنی، همچنین معرفی آداب و رسوم و آیین‌های مردم فارس از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است.
مدیرکل روابط‌عمومی استانداری فارس با بیان اینکه این تفاهم میان حسن ملکی مدیر این شبکه و محمدهادی ایمانیه استاندار فارس امضا شده است، افزود: هم‌افزایی در جهت ایفای نقش واسط میان استانداری فارس با آن بخش از ایرانیان خارج از کشور که اصالتاً اهل این استان بوده یا به‌واسطه آشنایی با ظرفیت‌های استان علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در حوزه‌های اقتصادی، فرهنگی، گردشگری، علمی و فناوری هستند، از جمله موضوعات این تفاهم‌نامه است‌.
بستام عنوان کرد: بهره‌مندی از امکانات رسانه‌ای شبکه جهانی جام جم به منظور تولید و پخش برنامه‌های متنوع بر اساس مندرجات تفاهم‌نامه نیز از دیگر موضوعات آن است و این قرارداد تا پایان سال ۱۴۰۱ برقرار و از مردادماه معتبر و جاری است.
بستام به تعهدات طرفین این تفاهم نامه نیز اشاره کرد و افزود: تأمین اعتبار مالی تولیدات تلویزیونی و پشتیبانی تیم تولید بر اساس نرخ‌نامه‌های موجود و مصوب صداوسیما از تعهدات استانداری فارس است. حضور استاندار، مقامات استانی، کارشناسان، کارآفرینان و چهره‌های مردمی استان به تناسب در یک برنامه صبحگاهی و یک برنامه شامگاهی با موضوعات مختلفی چون پیشرفت‌های فرهنگی استان و معرفی قومیت‌ها و ایلات فارس از جمله تعهدات این شبکه تلویزیونی است که بستام به آن اشاره کرد. وی افزود: اختصاص یک برنامه ۴۵دقیقه‌‌ای در مجله اقتصادی به معرفی بسترهای سرمایه‌گذاری در استان فارس و راه‌های مشارکت ایرانیان خارج از کشور در این عرصه از دیگر تعهدات این شبکه جهانی است. همچنین تولید و پخش ۳ مستند ۲۰دقیقه‌ای با موضوع ظرفیت‌‌های گردشگری طبیعی، زیارتی، سلامت و تاریخی و صنایع دستی استان فارس و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این عرصه‌ها از جمله این تعهدات است.
مدیرکل روابط عمومی استانداری فارس تصریح کرد: معرفی میراث فرهنگی و تاریخی استان فارس و آثار ثبت شده در فهرست ملی و جهانی و معرفی ظرفیت‌‌های علمی و دانشگاهی استان فارس با تمرکز بر حوزه پزشکی از دیگر تعهدات این شبکه است و این برنامه‌ها باید در ۲ نوبت در هر یک از ۳ کانال پخش شود. وی در ادامه افزود: تولید و پخش ۳ کلیپ از پیشرفت‌ها، ظرفیت‌ها و فرصت‌های بالقوه و بالفعل استان، تولید و پخش ۳ نماهنگ از زیبایی‌ها و جذابیت‌های طبیعی، آداب و رسوم و اقوام و عشایر فارس و معرفی و استفاده از نخبگان علمی و چهره‌های ورزشی و هنری استان در برنامه‌های شبکه جهانی جام جم از دیگر تعهدات این شبکه است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی