[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

بیکاری، شاه‌مهره مهاجرت ، روزنامه شیراز نوین

 استاندار فارس با بیان اینکه حاشیه نشینی معلول مشکلاتی همچون وضعیت اشتغال روستاییان و ساکنان شهرهای کوچک است، گفت: برای کاهش بیکاری و پیشگیری از مهاجرت به شهرها باید چاره‌اندیشی کرد که در استان فارس به همین منظور در تخصیص اعتبارات، نگاه ویژه‌ای به این مناطق داشتیم.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، محمدهادی ایمانیه افزود: اگر بتوانیم به علت بپردازیم و اشتغال روستاها و شهرهای کوچک را حفظ کنیم، هیچ روستایی به حاشیه شهرها به ویژه شهر شیراز با این حجم از مشکلاتی که در بحث تأمین آب و امنیت و زیرساخت‌های مخلتف وجود دارد، مهاجرت نمی‌کند.
وی با اشاره به نگاه دولت مردمی دکتر رئیسی به مناطق محروم، ادامه داد: تاکنون سعی ما بر این بوده که به روستاها توجه بیشتری شود و بخش قابل توجهی از اعتبارات را صرف کمک به روستاها کنیم.
او اضافه کرد: در بحث اشتغال طی چند روز گذشته که چگونگی توزیع ۲هزار و ۷۰۰میلیارد تومان اعتبارات تبصره ۱۶ را بررسی می‌کردیم، عمده این اعتبار را به اشتغال روستاییان و شهرهای کوچک اختصاص دادیم.
استاندار فارس با اشاره به مواجهه یک‌هزار روستای این استان با بحران و تنش آبی گفت: در مقطعی تلاش شده بود که از طریق آب‌شیرین‌کن‌های محلی و همچنین خرید آب از چاه‌های کشاورزی و با استفاده از تانکر، آب‌رسانی به این روستاها انجام شود.
ایمانیه افزود: بر اساس توافقی که بین آبفای استان و بسیج سازندگی تحت عنوان قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) ایجاد شده، در قالب یک طرح ملی آب‌رسانی به ۳۳۰ روستا آغاز شده است.
وی ادامه داد: اگر مشکل تأمین آب روستاها و اشتغال روستاییان حل شود و در بحث بهداشت و درمان و برخی فعالیت‌های عمرانی هم به روستاها توجه کنیم، سیر مهاجرت از روستاها به شهرها متوقف و حتی معکوس خواهد شد.
او افزود: البته همزمان، رسیدگی به وضعیت حاشیه شهرها به ویژه حاشیه شهر شیراز را هم فراموش نکرده‌ایم و فعالیت قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه که از قبل ایجاد شده بود از سر گرفته شد و بنا به درخواست فرمانده سپاه فجر استان، مسئولیت این قرارگاه نیز با بنده است.
استاندار فارس اظهار داشت: قرارگاه محرومیت‌زدایی از روستاها نیز بر اساس تدبیر وزیر کشور تشکیل شده و امیدواریم با هم‌افزایی بین استانداری فارس، بسیج سازندگی، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، کمیته امداد و بنیاد مستضعفان بتوانیم توجه ویژه‌ای به روستاها و حاشیه شهرها داشته باشیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی