[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

شهردار منطقه ۴ شیراز: باغ جنت بر تارک جنوب کشور می‌درخشد اسدزاده: بافت فرسوده بر مدار نوسازی است، روزنامه شیراز نوین

شهرداری منطقه 4 قابلیت‌های فرامنطقه‌ای در سطح کلان‌شهر شیراز دارد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار شیراز، باغ جنت همانند نگینی بر تارک جنوب کشور می‌درخشد و یکی از ورودهای اصلی شهر در این محدوده قرار دارد. قابلیت‌های این منطقه برای سرمایه‌گذاری سبب شده تا شورای اسلامی شهر شیراز پروژه‌های متعددی را پیش روی سرمایه‌گذاران قرار دهد که از جمله آنها می‌توان به ساختمان تجاری اداری جنت، مجموعه ورزش‌های هیجانی و آمفی تئاتر روباز و زمین ورزش‌های ساحلی که در برنامه احداث سال 1401 می‌باشد، اشاره نمود که این امر زمینه ساز افزایش نشاط اجتماعی، خدمات شهری و ایجاد المان شهری در آینده‌های نزدیک خواهد بود. به موازات این پتانسیل‌های ارزنده، مدیریت شهری منطقه 4 در تلاش است تا آسیب‌هایی نظیر مشاغل مزاحم، مدیریت آب‌های سطحی، نوسازی بافت فرسوده و از همه مهم‌تر سرمایه‌گذاری در امر مسکن را در پرتو مصوبه‌های قانونی و تلاش‌های شبانه‌روزی و اقدامات جهادی سامان داده و کیفیت زندگی شهروندان را در زمینه‌های مختلف افزایش دهد. در همین زمینه شهردار منطقه 4 شیراز به تشریح گوشه‌ای از اقداماتی می‌پردازد که طی ماه‌های اخیر به بهبود وضعیت بصری و ارتقای سطح کیفیت زندگی شهروندان انجامیده است. حسام الدین اسدزاده بر این باور است که پروژه‌های فرامنطقه ای در محدوده شهرداری منطقه 4 نیاز به توجه ویژه ای از سوی مدیریت شهری داشته و ارتقای کیفیت زندگی با مشارکت شهروندان امکان‌پذیر خواهد بود.
 میزبانی از بیشترین حجم جمعیتی
اسدزاده پیرامون برخی از ویژگی‌های منطقه 4 شهرداری شیراز می‌گوید: این منطقه به لحاظ جمعیت در زمره اولین‌های کلان‌شهر شیراز قرار می‌گیرد. بیش از 296هزار نفر از شهروندان فهیم شیرازی در این منطقه سکونت دارند که تفاوت چشمگیری نسبت به شهروندان ساکن در مناطق دیگر دارد. او با بیان اینکه بیش از 60 درصد از فضاهای سبز شیراز نیز در محدوده شهرداری منطقه 4 قرار دارد، بیان کرد: با توجه به حجم انبوهی از مشاغل، تراکم بنا و جمعیت، باید به ساکنان شریف منطقه خدمات بیشتری را در حوزه‌های مختلف ارائه دهیم. در همین زمینه با تقاضاهای ساخت و ساز، تجدید بنا، تخلفات شهری و استعلام نقل و انتقالات متعددی روبه‌رو هستیم که این امر رسالت ما را در خدمتگزاری به جامعه دوچندان می‌کند. این مقام عالی شهرساز در ادامه افزود: محور امیرکبیر به عنوان یکی از شاهراه‌های ورودی به کلان‌شهر شیراز اصناف زیادی را در خود جای داده و کسبه لوازم یدکی در این محور مناطق زیادی از جنوب کشور را پشتیبانی می‌کنند. از سوی دیگر شهرداری منطقه 4 شیراز در مسیر رشد جمعیتی قرار دارد و یک پلاک ویلایی تک‌خانواری با گذشت زمان به سکونتگاه حداقل هشت خانواده تبدیل شده و این امر مستلزم برنامه‌ریزی‌های بلندمدت در سنوات آینده است.
 بافت فرسوده در مسیر نوسازی
شهردار منطقه 4 شیراز در بخش دیگری از سخنانش افزود: یکی از اولین محدوده‌های مصوب بافت فرسوده شیراز در محدوده کشن قرار دارد که تحت پوشش شهرداری منطقه 4 قرار می‌گیرد.
او با تشریح برخی از مفاد طرح تشویقی مصوب مجلس شورای اسلامی گفت: سعی داریم با ارائه تسهیلات و مشوق‌هایی نظیر اختصاص طبقه‌های تشویقی برای املاک تجمیعی، تخفیف عوارض، ارائه تخفیف در اشتراک‌های آب و برق و گاز و نظارت آنان و مواردی از این دست، در راستای نوسازی بافت فرسوده گام برداریم. خوشبختانه این طرح‌های تشویقی با استقبال‌های قابل توجهی روبه‌رو شده و بیش از 60 درصد از قطعات بافت در مسیر نوسازی قرار گرفته اند. اسدزاده ادامه داد: بر اساس همین استقبال عمومی و در راستای سیاست‌های دولت مبنی بر احداث واحدهای مسکونی و نوسازی بافت‌های فرسوده، تقاضا کردیم تا این پهنه به دو برابر نرخ مصوب افزایش یافته و به محدوده قبلی متصل شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی