[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

نقطه اتکای پرسپولیسِ لیگ بیست‌ودوم دستـان امـن بیــرو، روزنامه شیراز نوین

دروازه‌بان شماره یک پرسپولیس با عملکرد درخشان خود نقش پررنگی در موفقیت سرخ‌پوشان در لیگ بیست‌ودوم داشته است.
به گزارش فوتبال 360، برد پرسپولیس در مسابقه چهارشنبه شب مقابل صنعت ‌نفت آبادان و شکست سپاهان برابر فولاد باعث شد تا سرخ‌پوشان پایتخت به صدر جدول لیگ بیست‌ودوم برسند و بالاتر از رقبای‌شان هفته چهارم را به پایان ببرند. با وجود گلزنی سرلک، لوکادیا و البته گل‌به‌خودی مدافع صنعت‌ نفت در 2 هفته گذشته، اما مهم‌ترین نقش در صدرنشینی پرسپولیسی‌ها را، دروازه‌بان شماره یک سرخ‌پوشان داشت.
گل‌نخورترین دروازه‌بانِ لیگ؛ 4 بازی، 4 کلین‌شیت!
علیرضا بیرانوند که با تثبیت جایگاه در ترکیب تیم ملی بعد از 2 فصل دوری از فوتبال ‌ایران به لیگ برتر بازگشته، در حضور دوباره‌اش در ترکیب پرسپولیس عملکردی فوق‌العاده را از خود به جای گذاشته و توانسته بدون گل خورده کار خود را پیش ببرد و 360 دقیقه اجازه ورود ضربات بازیکنان تیم حریف به درون دروازه‌اش را ندهد.
بیرانوند هفته گذشته با چند مهار موقعیت‌های خوبی از بازیکنان آلومینیوم اراک گرفت و چهارشنبه شب با چند واکنش استثنایی اجازه نداد تا برد خانگی سرخ‌پوشان پایتخت از دست برود تا رکورد 100درصد کلین‌شیت او در لیگ بیست‌ودوم حفظ شود و با 4 کلین‌شیت در 4 مسابقه، دروازه‌بان پرسپولیس مدعی اصلی رسیدن به دستکش طلایی فصل جاری لیگ برتر باشد.
بازی‌سازی از زمین خودی؛ برگ برنده «بیرانوند»
دروازه‌بان شماره یک سرخ‌پوشان پایتخت به جز مهارهای تماشایی‌اش، با استفاده از قدرت بازی‌سازی توانسته به کمک تیمش بیاید. 
نقطه ضعف فصل گذشته پرسپولیس عدم ثبت کلین‌شیت و البته عدم بازی‌سازی از زمین خودی بود که با حضور بیرانوند، ‌این 2 ضعف بزرگ سرخ‌پوشان برطرف شده است.
علیرضا بیرانوند که رؤیای حضور در دومین جام جهانی دوران فوتبالی‌اش را دارد و می‌خواهد در رقابت با چهره‌هایی مانند امیر عابدزاده بتواند دروازه‌بان شماره یک تیم ملی در قطر باشد، در 4 بازی ابتدایی سرخ‌پوشان در لیگ بیست‌ودوم، بارها با بازی‌سازی از زمین خودی به کمک خط حمله تیمش آمده و همچنین پرسپولیسی‌هارا از زیر فشار مهاجمان حریف خارج کرده است تا لیگ بیست‌ودوم را با کارنامه‌ای رؤیایی آغاز کرده باشد.
تمجید ویژه یحیی؛ حقِ تو جام جهانی است
یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس بعد از برتری تیمش مقابل صنعت‌نفت آبادان، تمجید ویژه‌ای از علیرضا بیرانوند داشت و گفت: «چند موقعیت به حریف دادیم و عملکرد علیرضا بیرانوند در برخی صحنه‌ها خوب بود و نشان داد کیفیت بالایی دارد و بدون شک باید نفر اول تیم ملی در جام جهانی باشد».
گل‌محمدی با اشاره به نقش پررنگ عملکرد دفاعی تیم در مسیر رسیدن به جام قهرمانی هم گفت: «وقتی چهار بازی گل نمی‌خورید حس خوبی است و ‌این روند می‌تواند به ما کمک کند و گل نخوردن می‌تواند تضمین قهرمانی باشد».

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی