[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

توافق با ایران بهترین گزینه است، روزنامه شیراز نوین

یک منبع وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد که دولت بایدن توافق با ایران را بهترین گزینه ممکن می‌داند. به گزارش روز شنبه ایرنا، این منبع وزارت خارجه آمریکا به شبکه سعودی العربیه گفت: دولت آمریکا توافق با ایران را بهترین گزینه ممکن می‌داند.
این منبع که به گفته شبکه العربیه خواسته نامش فاش نشود، افزود: ما بر همکاری با ایران برای تحقیق و بررسی آثار اورانیوم در تأسیسات هسته‌ای این کشور تأکید داریم.
جمهوری اسلامی ایران ۲۵ مرداد (۱۶ آگوست) نظرات و درخواست‌های خود را درباره پیشنهادات اتحادیه اروپا درباره مذاکرات رفع تحریم‌ها در وین ارسال کرد و آمریکا پس از بیش از یک هفته از آن در دوم شهریورماه (۲۴ آگوست) نظر خود را در این باره به اتحادیه اروپا ارائه کرد.
در پی پایان یافتن این دور از مذاکرات، مقامات آمریکایی و اتحادیه اروپا ادعا کردند که متن نهایی به همه طرف‌ها ارائه شده که قابل تغییر نخواهد بود و بایستی یا پذیرفته شود یا شکست مذاکرات اعلام شود که این ادعا از سوی مقام وزارت خارجه ایران رد و اعلام شد که با توجه به ادامه بحث‌ها درباره چند موضوع مهم باقی‌مانده، هنوز در مرحله‌ای قرار نداریم که از نهایی شدن متن توافق در وین سخن بگوییم.
گفت‌‌وگوها در حالی به مراحل سرنوشت‌ساز رسیده که رسیدن به خط پایان و توافق نهایی معطل تصمیم‌های سیاسی غرب، به ویژه ایالات متحده آمریکا به عنوان طرف نقض کننده توافق سال ۹۴ است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی