[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

گذر از روز بدون مرگ ، روزنامه شیراز نوین

مدیرروابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز شنبه دوازدهم شهریور ۱۴۰۱ اعلام کرد. به گزارش دریافتی شیرازنوین، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۲۴هزار و ۷۵۹ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۶هزار و ۹۲۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.
به گفته مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۰۶هزار و ۷۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۱هزار و ۱۸۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۸هزار و ۶۸۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۵هزار و ۷۳۵ بیمار مثبت شناسایی شده است. وی افزود: با بستری ۵۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۳۷۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۶۰ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. 
او خاطرنشان کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۱۲۲ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۴۷هزار و ۲۱۴ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۶۳هزار و ۷۶۳ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۱هزار و ۹۸۴ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۳۸هزار و ۴۴۷ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۰هزار و ۸۳۹ دوز نوبت سوم و ۱۲۲هزار و ۴۹۳ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی