[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

سروستان در اسارت کرونا ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با اعلام آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونا در فارس گفت: در حال حاضر سروستان تنها شهر دارای وضعیت قرمز کرونایی در فارس است.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، دکتر سید وحید حسینی وضعیت ۶ شهرستان ممسنی، سرچهان، اقلید، زرقان، اوز و خنج را نارنجی و ۳۰ شهرستان استان فارس از جمله شیراز را نیز بر اساس آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونا از سوی وزارت بهداشت، زرد اعلام کرد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز پیش رو بودن پیاده‌روی زائران حسینی به مناسبت اربعین را نیز از دیگر اولویت‌های کنونی سلامت برشمرد که با پیش بینی تمهیدات لازم در حال پیگیری بوده و از شرکت کنندگان در این رویداد بزرگ معنوی خواست تا تمامی مراقبت‌های بهداشتی را رعایت کنند.
مسئول ارشد حوزه سلامت فارس با بیان اینکه از مجموعه سلامت فارس نیز تیم‌های پزشکی و پیراپزشکی به صورت گسترده در این آیین حضور یافته و حامی سلامت زائران حسینی هستند، از شرکت کنندگان خواست تا نسبت به تکمیل برنامه واکسیناسیون خود پیش از شرکت در این برنامه اقدام کنند. حسینی همچنین با اشاره به نزدیک بودن فصل بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، از خانواده‌ها خواست تا نسبت به واکسیناسیون فرزندان خود و افزایش ایمنی آنان اقدام کنند.
او با بیان اینکه پوشش واکسیناسیون استان در نوبت سوم واکسن پنجاه درصد و در نوبت یادآور نیز حدود چهار درصد جمعیت هدف است، از مردم استان فارس خواست تا پیش از آغاز فصل سرما، با دریافت به موقع واکسن کرونا ایمنی خود را در برابر این بیماری افزایش دهند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز همچنین مستندسازی افتخارآفرینی‌ها و ایثارگری‌های مدافعان سلامت در همه گیری کرونا را یکی از رسالت‌های دانشگاه در قبال مردم و آیندگان دانست.
حسینی در نشست صبح دیروز ستاد مدیریت کرونا با اشاره به خدمات قهرمانانه مدافعان سلامت استان در عرصه‌های مختلف بهداشتی، درمانی، پشتیبانی و اطلاع‌رسانی حوزه سلامت که نقش مؤثری در مدیریت هرچه بهتر این بحران به همراه داشت، افزود: این همراهی، دلسوزی و جان‌فشانی، بی‌شک نشان افتخاری است که برای همیشه تاریخ بر سینه مدیران و کارکنان حوزه سلامت دانشگاه خواهد درخشید.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به در پیش بودن سفرهای زائران اربعین حسینی، بر پیش بینی تمهیدات لازم برای حفظ سلامت زائران ایرانی و زائران غیرایرانی که مسیر سفر آنها از استان فارس می‌گذرد، تأکید کرد.
دکتر عباس رضاییان زاده معاون بهداشت دانشگاه نیز در این نشست با اعلام درصد جمعیت هدف واکسینه شده در هر نوبت واکسن کرونا در استان فارس گفت: در حال حاضر تزریق واکسن کرونا در فارس، به ترتیب به ۹۳ و ۹۷ صدم درصد در نوبت اول، ۸۸ و پنج صدم درصد در نوبت دوم، ۵۰ و یک صدم درصد در نوبت سوم و ۳ و ۹ دهم درصد در نوبت یادآور رسیده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی