[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

بانک‌ها وارد کنسرسیوم شوند ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، استاندار فارس در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان پیشنهاد داد که یک کمیته ویژه جهت بررسی وضعیت و شرایط صنایع تبدیلی فارس با حضور ادارات ‌کل و سازمان‌هایی همچون جهاد کشاورزی، اقتصاد و دارایی، اتاق بازرگانی و سازمان صمت تشکیل شود.
محمدهادی ایمانیه روز شنبه در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان فارس در شیراز افزود: یکی از ظرفیت‌های بزرگ استان صنایع تبدیلی است؛ چراکه گروه‌های وسیع‌تری از جامعه را درگیر می‌کند، اشتغال بالاتر و هزینه کمتری دارد.
وی ادامه داد: همچنین در صورت لزوم، کنسرسیومی با حضور بانک‌های استان برای تأمین تسهیلات موردنیاز صنایع تبدیلی 
تشکیل شود.
او اظهار داشت: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز اعلام کنند که برای صنایع تبدیلی چه در شیراز و چه دیگر شهرستان‌ها چه 
برنامه‌ای دارند. 
استاندار فارس گفت: ضرورت دارد که مسائل و مشکلات واحدهای صنایع تبدیلی راکد و نیمه فعال استان در کلینیک صنعتی که برای عارضه یابی واحدهای صنعتی توسط شرکت شهرهای صنعتی و سازمان صمت استان ایجاد شده، مورد بررسی قرار گیرد.
ایمانیه افزود: در ارتباط با بحث جواز تأسیس و پروانه بهره برداری هم لازم است که پنجره واحدی راجع به این موضوع فعال شود و چند جلسه کارگروه رفع موانع تولید نیز به صنایع تبدیلی چه در زمینه سرمایه گذاری و چه تسهیل و رفع مشکلات آنها اختصاص یابد.
وی بیان کرد: بسته‌ها و اطلاعات مربوط به کارخانه‌های راکد و نیمه‌راکد استان که نیاز به شریک دارند، در دسترس سرمایه گذاران قرار گیرد تا آنها با توجه به ارزش افزوده‌ای که در این زمینه وجود دارد، برای ورود به این عرصه ترغیب شوند.
استاندار فارس گفت: همچنین با توجه به کمبود آب در استان، واحدهای کشت و صنعتی راه اندازی شوند و مشروط به اینکه نحوه کشت خود را تغییر دهند، آب مورد نیاز آنها نیز تأمین می‌شود و از مازاد آب حاصل از تغییر آن کشت، به آنها کمک شود که در کنار آن صنعت دیگری هم راه‌اندازی کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی