[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

آمایش صنعتی عدالت‌محور است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، چهار طرح صنعتی و زیرساختی در شهرک صنعتی قیر و کارزین با اعتبار ۴۷۰میلیارد ریال و اشتغال ۳۶ نفر به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی دو طرح صنعتی با سرمایه‌گذاری ۳۰۰میلیارد ریال نیز آغاز شد.
در این برنامه که مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، نماینده مردم شهرستان‌های فیروزآباد، قیر و کارزین و فراشبند در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار و مسئولان شهرستان قیر و کارزین نیز حضور داشتند، سردخانه دوهزار تنی محصولات کشاورزی، واحد تولید انواع سس و مجموعه صنعتی تولید انواع شوینده‌های بهداشتی جمعاً با سرمایه‌گذاری افزون بر ۴۸میلیارد ریال به بهره برداری رسیدند و عملیات اجرایی طرح‌های سردخانه 2هزار تنی محصولات کشاورزی و مجموعه تولیدی بسته بندی خشکبار، سبزیجات خشک، شوریجات و ترشیجات جمعاً با سرمایه‌گذاری ۳۰۰میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۶۰ نفر نیز کلنگ زنی شد.
در این مراسم همچنین طرح زیرساختی شبکه داخلی فاضلاب با اعتبار ۵۰میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در آیین بهره برداری و کلنگ زنی طرح‌های صنعتی و زیرساختی در شهرک صنعتی قیر و کارزین گفت: با اجرای طرح آمایش صنعت توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت، عدالت صنعتی در تمامی شهرستان‌های کشور برقرار می‌شود. علی رسولیان با اشاره به اینکه هدف اصلی این طرح برقراری عدالت صنعتی متناسب با ظرفیت ظرفیت‌های شهرستان‌هاست، گفت: در این طرح که مورد تأکید وزیر صنعت، معدن و تجارت است، مشوق‌های سرمایه گذاری بر اساس طبقه بندی شهرستان‌ها لحاظ می‌شود.
رسولیان با بیان اینکه بسته پیشنهادی سازمان صنایع کوچک نیز مشخص شده است، گفت: در این بسته سرمایه گذاری، شهرستان‌هایی که دارای ظرفیت هستند اما وضعیت صنعت آنها رشد و توسعه نیافته، از اولویت مشوق‌های دولت بهره مند می‌شوند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه در این طرح شهرستان‌ها بر مبنای شاخص توسعه یافتگی صنعتی و ظرفیت‌های موجود به ۴ سطح طبقه بندی شده‌اند، گفت: در بسته مشوق‌های اختصاص یافته مواردی نظیر واگذاری زمین، قیمت واگذاری، نحوه اختصاص تسهیلات و نحوه مشارکت و سرمایه‌گذاری شرکت‌ها و سازمان‌های توسعه ای وزارت صمت نظیر ایمیدرو و ایدرو بر اساس سطح بندی مشخص و تعیین می‌شود.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه همکاران وزارت صنعت، معدن و تجارت با مراجعه به استان‌ها در حال سطح بندی و تعیین اولویت‌های شهرستان‌ها هستند، گفت: این طرح پس از جمع‌بندی به زودی اجرایی خواهد شد.
رسولیان در ادامه از برنامه‌های این سازمان برای راه اندازی شهرک‌های صنعتی تخصصی در کشور خبر داد و گفت: در این زمینه اقداماتی نظیر ایجاد شهرک صنعتی پوشاک را آغاز کرده و برای سایر شهرک‌های صنعتی نیز در مرحله بررسی هستیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین از توافق این سازمان با وزارت نیرو وسازمان انرژی‌های نو (ساتبا) برای ایجاد و راه اندازی شهرک‌های تخصصی انرژی خورشیدی در سراسر کشور خبر داد و گفت: در این زمینه ۹۲ شهرک و ناحیه صنعتی موجود در استان‌های سراسر کشور که مستعد ایجاد شهرک‌های انرژی خورشیدی هستند، مشخص شده و علاوه بر آن برای شهرک‌های صنعتی جدید نیز در حال مکان‌یابی هستیم که برخی از مصوبات این شهرک‌های انرژی نیز از هیئت دولت اخذ شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه از برنامه ریزی برای کمک به دانش‌بنیان شدن شرکت‌های مستعد در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد و گفت: در این زمینه نیز اقدامات مؤثری در حال انجام است. رسولیان در پایان با اشاره به بهره‌برداری یا کلنگ‌زنی برخی واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی قیر و کارزین گفت: برای توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی شهرستان، برنامه‌ریزی کرده ایم و ایجاد نواحی صنعتی جدید را نیز در دستور کار قرار خواهیم داد. رسولیان توجه به بنگاه‌های کوچک و متوسط در شهرک‌های صنعتی استان، تأمین منابع لازم برای تکمیل واحدهای صنعتی و سرمایه در گردش و کمک به بازاریابی واحدهای صنعتی فعال از طریق حضور آنها در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی را از دیگر برنامه‌ها و خدمات حمایتی این سازمان بیان کرد.
در شهرک صنعتی قیر و کارزین تاکنون ۶۵ قرارداد سرمایه‌گذاری با متقاضیان منعقد شده که از این تعداد ۱۲ واحد تولیدی و صنعتی با اشتغالی افزون بر ۱۵۰ نفر در مرحله بهره برداری و فعالیت است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی