[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

موظف به اعلام آمار فقر نیستیم ، روزنامه شیراز نوین

معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس مالیات را منبع اصلی درآمدهای این استان اعلام و خاطرنشان کرد که بالغ بر ۹۶ درصد کل درآمد متکی به درآمدهای مالیاتی است.
عبدالحمید سنگی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه تا پایان مردادماه، ۹۴ درصد درآمدهای فارس محقق شده و مالیات منبع اصلی تأمین آن بوده است، گفت: بر اساس هدف‌گذاری ستاد تجهیز درآمد، کل درآمدهای مازاد جذب‌شده، صرف تکمیل پروژه‌های عمرانی و هزینه‌ای استان خواهد شد.
او پیش‌بینی مازاد درآمد امسال فارس را ۲هزار میلیارد تومان اعلام و خاطرنشان کرد که برای تحقق این میزان درآمد، فشاری به مالیات‌دهندگان درون استان وارد نخواهد شد و مسیر تحقق آن از محل انتقال پرونده شرکت‌های بزرگ فارسی مستقر در تهران و فرارهای مالیاتی است.
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس همچنین اعتبارات هزینه‌ای استان را ٢٨٠هزار میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: این اعتبارات برای هزینه در ٢٤ دستگاه اجرایی تعریف شده و نسبت به سال گذشته ٢٦.٤ درصد رشد داشته است.
سنگی همچنین با تأکید بر اینکه در بودجه هزینه رفاه کارکنان دولت مدنظر قرار گرفته است، گفت: علاوه بر افزایش حقوق ١٠درصدی، در حوزه اقدامات رفاهی کارمندان دولت نیز اعتبارات هزینه‌ای خوبی در نظر گرفته شده که شامل پاداش و مانده مرخصی بازنشستگان و... است.
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس همچنین اعتبارات تملک و دارایی استان سال ١٤٠١ را بالغ بر ٤هزار میلیارد تومان اعلام و اضافه کرد: این اعتبارات از محل سرمایه‌های استانی، نفت و گاز، اعتبارات توازن و تملک و سرمایه‌ای است که نسبت به سال گذشته ١٣.١ درصد رشد را نشان می‌دهد.
سنگی اضافه کرد: ٨٦٣میلیارد تومان نیز در قالب اعتبارات محرومیت‌زدایی در بخش‌های آب، راه، آموزش، بهداشت و آبخیزداری در قالب ٥ فصل اعتباری به اعتبارات تملک و دارایی فارس اضافه می‌شود که همگی در سرفصل پروژه‌های نیمه‌تمام هزینه خواهد شد.
این مقام مسئول با بیان اینکه تراکم دانش‌آموزی در مدارس استان فارس ٢٤ درصد برآورد شده است، گفت: در شهر شیراز به لحاظ مدرسه و تراکم دانش‌آموزی دچار مضیقه و تنگناهای زیادی هستیم و عدد تراکم دانش‌آموز به ٤٢ نفر رسیده است.
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس در ادامه با بیان اینکه قبل از برنامه ششم توسعه سهم استان از نفت و گاز ٣ درصد بوده و امروز این عدد با توجه به جابه‌جایی دو سرفصل محل صادراتی و تولید کاهش یافته است، گفت: به دنبال اصلاح این درصد هستیم تا منافع استان در بحث نفت و گاز بهبود یابد.
سنگی با بیان اینکه مصوبات سفر ریاست جمهوری ١١٤ پروژه بوده که حدود ٦هزار و ٨٦٧میلیارد تومان اعتبار و ١٠هزار و ٢٣٨میلیارد تومان تسهیلات برای آن در نظر گرفته شده است، گفت: ترریق این اعتبارات و تسهیلات در پروسه‌ای سه‌ساله تعریف شده و سهم ١٤٠٠ با اختصاص ١٤٠٠میلیارد تومان محقق شده است.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس نیز در این نشست خبری با بیان اینکه آمارهای ثبتی مبنا، در دستور کار مرکز آمار ایران قرار گرفته و در استان‌ها این مسئولیت به حوزه آمار سازمان مدیریت و برنامه ریزی واگذار شده است، گفت: محور اصلی این رویکرد گذر از آمارهای سنتی به مدرن است.
او افزود: با این رویکرد تمام دستگاه‌های اجرایی باید به صورت یکپارچه پیگیر اجرای این راهبرد باشند و داده‌های اداری دستگاه‌ها به داده‌های آماری تبدیل شود.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس در ادامه نرخ بیکاری استان را در سال گذشته ٧.٦ درصد اعلام و عنوان کرد: این رقم در بهار ١٤٠١ به عدد ٨ درصد رسیده است.
زارع، نرخ مشارکت اقتصادی استان را در سال گذشته ٣٧.٣ درصد اعلام و خاطرنشان کرد که این نرخ امسال به ٣٦.٩ درصد 
رسیده است.
او در خصوص شاخص فقر استان نیز گفت: مرکز آمار ایران وظیفه‌ای در خصوص اعلام آمار و ارقام در این بخش ندارد، اما محاسبات شاخص‌های فقر را به وزارت رفاه تحویل می‌دهد.
معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه ریزی فارس خاطرنشان کرد: نرخ فلاکت استان تا خردادماه امسال ٤٧.٤ درصد بوده است.
زارع همچنین نرخ فلاکت استان در سال گذشته را هم ٤٨.٨ درصد اعلام کرد و گفت: فارس شش سال متوالی است که پایین ترین میزان نرخ بیکاری را تجربه می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی