[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: دولت مکلف به اجرای برنامه اصلاح الگوی کشت است، روزنامه شیراز نوین

به گفته رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی، دولت مکلف به اصلاح الگوی کشت و توسعه کشت گلخانه‌ای شده است.
محمدجواد عسکری در دیدار با مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای فارس، ضمن بررسی مسائل و مشکلات حوزه منابع آب، نسبت به اهمیت اصلاح الگوی کشت با توسعه کشت‌های گلخانه‌ای تأکید کرد.
او پیشینه بحران آب در فارس را مربوط به سال ۸۴ دانست و گفت: متأسفانه فعالیت‌های‌ آنچنانی در زمینه مقابله با بحران آب اجرایی نشده است؛ لذا این حوزه باید در چهارچوب برنامه‌های کلان توسعه‌ای در سطح ملی و آمایش سرزمینی در مسیر برنامه‌ریزی هدفمند قرار بگیرد.
عسکری افزود: بر اساس مصوبه اخیر مجلس شورای اسلامی، دولت مکلف به اجرای طرح اصلاح الگوی کشت متناسب با هر منطقه از ابتدای مهرماه امسال شده است.
او توسعه کشت گلخانه‌ای را در راستای دستیابی به اهداف مدیریت منابع آب دانست و اظهار کرد: توسعه کشت‌های گلخانه‌ای از دیگر برنامه‌هایی است که دولت مکلف به اجرای آن شده است.
رئیس کمیسیون کشاورزی خاطرنشان کرد: توسعه کشت گلخانه‌های باید همراه با دیگر اقدامات مانند نظارت دقیق بر تولید، مدیریت سموم و آفات و همچنین به‌کارگیری سیاست‌ها و مشوق‌های صادرات محصولات کشاورزی به‌عنوان برنامه‌های توسعه‌ای کلان در سراسر کشور اجرایی شود. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان فارس نیز گفت: موارد و مشکلات فراروی منابع آب طی این دیدار به رئیس کمیسیون کشاورزی انتقال داده شد که مقرر شد در یک جلسه‌ای مشترک با وزیر نیرو و مسئولان ارشد این وزارتخانه نسبت به مرتفع کردن مسائل مربوطه چاره‌اندیشی شود.
سیاوش بدری اضافه کرد: با مساعدت نمایندگان مجلس و مقامات وزارت نیرو نسبت به تأمین منابع مورد نیاز امیدوار به مدیریت منابع آب و ایجاد تعادل بین منابع و مصارف استان هستیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی