[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

زمان طلایی برای مصرف قرص فشار خون چه زمانی است؟، روزنامه شیراز نوین

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که به نظر می‌رسد مهم نیست در چه ساعتی از روز یا شب داروهای فشار خون خود را مصرف می‌کنید.
به گزارش بهداشت نیوز، نتایج یک کارآزمایی تصادفی بر روی بیش از ۲۱۰۰۰ بیمار مبتلا به فشار خون بالا که بیش از پنج سال تحت نظر بودند، نشان می‌دهد که اگر داروها در صبح یا عصر مصرف شوند، بر محافظت در برابر حمله قلبی، سکته مغزی و مرگ عروقی تأثیری ندارد. این یافته‌ها با تحقیقات قبلی که فواید زیادی را هنگام مصرف داروها در شب نشان می‌داد، تناقض دارد. برای‌ این مطالعه، مردان و زنان به طور تصادفی از داروهای فشار خون خود در صبح یا عصر استفاده کردند. محققان سپس بستری شدن در بیمارستان به خاطر حمله قلبی، سکته مغزی یا مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی را بررسی کردند.
در طول پنج سال، ۳,۴ درصد از کسانی که داروهای خود را در شب مصرف می‌کردند و ۳.۷ درصد از کسانی که داروهای خود را صبح مصرف می‌کردند به دلیل حمله قلبی و سکته مغزی در بیمارستان بستری شدند یا بر اثر بیماری قلبی عروقی فوت کردند. سرپرست تیم تحقیق گفت: «این مطالعه یکی از بزرگ‌ترین مطالعات قلبی عروقی بود که تاکنون انجام شده است و پاسخی قطعی به ‌این سؤال ارائه می‌دهد که آیا داروهای کاهش دهنده فشار خون باید در صبح یا عصر مصرف شوند.»
او در ادامه افزود: «این کارآزمایی به وضوح نشان داد حمله قلبی، سکته مغزی و مرگ عروقی بدون توجه به زمان مصرف قرص، به میزان مشابهی رخ داد. افراد مبتلا به فشار خون بالا باید داروهای ضد فشار خون خود را به طور منظم در زمانی از روز مصرف کنند که برای آن‌ها مناسب است و هرگونه عوارض نامطلوب را به حداقل می‌رساند.»

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی