[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

رئیس هیئت کاراته استان فارس: به مـدال‌آوری چنـد ملی‌پـوش خیـلی امیدواریم، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
متولی کاراته فارس، حال ‌این رشته ورزشی را در ‌این استان خوب توصیف کرده و از افتتاح خانه کاراته شیراز در آینده نزدیک خبر می‌دهد. وی همچنین حضور چند کاراته کای فارسی در اردوی تیم‌های ملی را از نقاط مثبت ‌این رشته در فارس می‌داند.
رقابت‌های برترین برترین‌های ‌ایران در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و زیر ۲۱ سال پسران و دختران با حضور ۸ نفر برتر رنکینگ لیگ کاراته وان ‌ایران، مقام آوران مرحله سوم لیگ کاراته وان زنجان (در صورت عدم حضور در جمع نفرات برتر رنکینگ) و مدال آوران ‌ایران در مسابقات قهرمانی آسیا قزاقستان۲۰۲۱، در مجتمع پردیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی استان یزد برگزار شد.
این رقابت‌ها در بخش پسران ۳ و در بخش دختران ۴ شهریورماه پیگیری شد و نفرات برتر ‌این رقابت‌ها مشخص شدند. دو نفر برتر هر رده راهی اردو‌های تیم‌های ملی خواهند شد و همچنین به نفر برتر هر رده نیز تندیس اهدا شد.
استان فارس که در رده نوجوانان هیچ مقامی‌کسب نکرد، اما در رده جوانان علی حاجی‌زاده از فارس در کاتا انفرادی دوم شد، در رده زیر 21 سال پسران محمدحسین شیرصفت  از فارس در وزن منهای شصت کیلو چهارم شد، در وزن منهای 84 کیلو علیرضا رضایتی از فارس بر سکوی نخست‌ ایستاد، رده سنی نوجوانان دختر و در کاتا انفرادی، هستی نیک نهاد از فارس دوم شد و در وزن منهای 54 کیلوگرم ریحانه کریمی ‌از فارس بر سکوی سوم‌ ایستاد. 
رئیس هیئت کاراته استان در ‌این خصوص گفت: بالاترین رده مسابقات کشوری تحت عنوان برترینِ برترین‌ها که چکیده‌ای از کل مسابقات قهرمانی لیگ‌هایکاراته وان است، در شهر یزد برگزار شد. می‌شود گفت 90 درصد سبک هایی که اعزام کردیم، در سبک خودشان بهترین هستند. کسانی که تا کنون از فارس در اردوی تیم ملی حضور دارند علیرضا رضایتی، علی حاجی زاده، هستی نیک نهاد، ریحانه کریمی، محمدحسین شیر صفت و خانم شیما آل سعدی هستند.
احمد مبارکی در خصوص‌اینکه چقدر به مدال آوری‌این بچه ها امیدوار است گفت : به همه امیدوارم، مخصوصا به آقای علیرضا رضایتی و خانم شیما آل سعدی که از بهترین‌های ما هستند.
وی در خصوص وضعیت شهرستان‌های فارس در کاراته گفت: مرودشت، کازرون، جهرم، فسا و اقلید که در سال‌های اخیر پیشرفت خیلی خوبی کرده‌اند، بهترین شهرستان‌های کاراته ما هستند که کم کم دارند تنه به تنه شیراز می‌زنند.  ما تقریباً هر هفته یک سفر شهرستانی داریم و در حال تجهیز خانه‌های کاراته و حتی خانه‌های روستایی کاراته هستیم. خدا را شکر چیزی حدود 25 خانه کاراته در شهرستان‌های استان افتتاح شده و مشغول فعالیت هستند. حتی روستای کلانی کازرون و خیلی از روستا‌های دیگر در فارس، خانه کاراته دارند. 
مبارکی درباره وضعیت برگزاری لیگ کشوری گفت: فعلاً مسابقات لیگ به صورت باشگاهی برگزار نمی‌شود و فقط لیگ کاراته وان برگزار می‌شود که به صورت انفرادی است،یعنی هر شخصی خودش ثبت نام می‌کند و با هزینه خودش در مسابقات شرکت می‌کند. متأسفانه کرونا خلل زیادی در برگزاری مسابقات ‌ایجاد کرد ولی کم کم دارد مسابقات لیگ راه می‌افتد و ما هم در استان فارس از ماه آینده لیگ کاراته را برگزار خواهیم کرد.
متولی کاراته فارس درباره عمده مشکل ‌این رشته در فارس گفت: متأسفانه مشکل اسپانسر گریبان ما را همچون سایر رشته‌های ورزشی گرفته، مخصوصاً هیئت کاراته که چیزی حدود 25 هزار کاراته کا در سطح استان دارد اما هنوز در مرکز کلان‌شهر شیراز، چیزی به عنوان خانه کاراته وجود ندارد. حالا با پیگیری‌های اداره کل، روند ساخت خانه کاراته در ورزشگاه پارس به 80-90 درصد رسیده و حتی موزاییک کف انجام شده و فقط آب و برق و گاز باید وصل شوند.
وی در پایان گفت : باید از پیشکسوتان کاراته فارس تشکر کنم که خیلی خوب هیئت را همراهی و حمایت کرده و نقش بسزایی در آرام کردن فضای کاراته داشته‌اند. حال کاراته استان خیلی خوب است و ما هم با تمام توان و با کمک اعضای هیئت و تمام پیشکسوتان سبک‌های مختلف و رؤسای هیئت‌های شهرستان‌ها و به ویژه بخش مدیریتی اداره کل ورزش و جوانان استان و همچنین فدراسیون کاراته، کار می‌کنیم و امیدواریم کاری کنیم که در نهایت به نفع ورزش استان تمام شود. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی