[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

الزام جدید فیفا؛ قضاوت زنان در مسابقات مردان، روزنامه شیراز نوین

فدراسیون جهانی فوتبال در جدیدترین اعلام به فدراسیون ‌ایران خواهان قضاوت داوران زن در مسابقات مردان شده است.
به گزارش ورزش سه، فدراسیون جهانی فوتبال همواره به برابری حقوق مردان و زنان در ‌این حوزه تأکید دارد و در بحث ورود زنان به ورزشگاه‌های ‌ایران، ‌این مسئله به خوبی مشخص شد. حالا که زنان فوتبال‌دوست ‌ایرانی به ورزشگاه‌ها وارد شده‌اند و‌ این مسئله در حال گسترده‌تر شدن است، یک الزام دیگر از سوی فیفا ‌این بار درباره داوران زن فوتبال ‌ایران به وجود آمده است.
در مسابقات بین‌المللی فوتبال بارها دیده‌ایم که مسابقات فوتبال مردان را یک زن یا تیم داوری بانوان قضاوت کند. در‌ ایران اما هیچ گاه چنین اتفاقی رخ نداده است. حالا اما خداداد افشاریان رئیس کمیته داوران از الزام فیفا در ‌این خصوص صحبت می‌کند.
خداداد افشاریان در پاسخ به پرسشی مبنی بر ‌اینکه با برگزاری کلاس‌هایVAR آیا زنان هم سهمی‌ در ‌این مورد خواهند داشت، گفت:«VAR در تمام دنیا انجام می‌گیرد و البته لایسنس می‌خواهد. بی‌شک داوران خانم را هم در کلاس آموزشی VAR خواهیم داشت.»
او ادامه داد: «فیفا از ما می‌خواهد که خانم‌ها در بخش آقایان هم قضاوت کنند. باید راهکاری پیدا کنیم تا خانم‌ها در رده‌های پایین‌تر فوتبال مثل نوجوانان و جوانان قضاوت کنند. ‌این تأییدیه می‌خواهد و امیدوارم بتوانیم به‌ این سمت برویم. اگر اتفاق بیفتد، به‌ این موضوع روی می‌آوریم.»
افشاریان در بخش دیگری از حرف‌های خود گفت:‌«در جام جهانی هم چند تیم خانم‌ها در داوری حضور دارند.‌ این برای فیفا یک موضوع حل شده است و امیدوارم بتوانیم در ‌این خصوص به فیفا و AFC کمک کنیم و قضاوت‌های سنگین‌تری به خانم‌ها بدهیم و مشکل‌شان حل شود.»

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی