[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۹
  • دوره جدید

بهبود خدمت‌رسانی به زائران اربعین ، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس کمیسیون زیارت و گردشگری شورای شهر شیراز از سرگردانی زائران شیرازی برای رفتن به مراسم اربعین گلایه کرد.
محمدرضا محمدیان در حاشیه جلسه این هفته شورای شهر با حضور در جمع خبرنگاران گفت: متأسفانه در چند روز مانده به آغاز مراسم بزرگ اربعین، در شیراز نه بلیت هواپیما و نه حتی بلیت اتوبوس به سمت شلمچه و عراق وجود ندارد.
رضا محمدیان افزود: این در حالی است که طبق دستورالعمل، حتی کسی نمی‌تواند اتوبوس دربست هم بگیرد و برای این کار باید به سازمان تبلیغات مراجعه کند تا شاهد افزایش قیمت و سوءاستفاده برخی نباشیم. گرچه این کار خوب است و رانت را کم‌ می‌کند، اما باعث سردرگمی زائرانی شده که قصد رفتن به این مراسم معنوی را دارند.
وی افزود: از طرفی سامانه مربوط به خرید روزانه بلیت هم باعث شده تا تنها کسانی بتوانند بلیت تهیه کنند که با این سامانه آشنا هستند و آنهایی که آشنایی ندارند، بلیت گیرشان نمی‌آید. همچنین در زمینه سفر هوایی هم هیچ ‌بلیتی وجود ندارد و حتی برای اهواز هم فقط هفته ای یک پرواز داریم.
وی با اشاره به افزایش۷۰درصدی قیمت بلیت اتوبوس برای اینکه اتوبوس‌ها خالی بازمی‌گردند، گفت: البته در این بین برخی مسئولان بحث سفر با خودروهای شخصی را مطرح کردند؛ این در حالی است که اولاً جاده‌های ما استاندارد لازم را ندارند و جان زائران به خطر می‌افتد و دوم اینکه بسیاری از آنها ماشین ندارند.
محمدیان گفت: چند ماه است که قرار است این موضوعات حل شود و از ستاد استانی تقاضا داریم تیم ستاد بحران تشکیل شود و یک تیم همه مشکلات را رصد کند و‌ دستگاه‌هایی که وسیله و امکاناتی دارند، امکانات خود را پای کار آورند.
وی افزود: ما حتی از ارتش خواستیم در صورت امکان، هواپیماهای ترابری c130 خود را برای انتقال زائران تا آبادان به کار بگیرند. امسال ۲۰۰هزار نفر از فارس در این مراسم بزرگ حضور دارند که ۷۰هزار نفر از زائران از شیراز هستند. این عدد بزرگی است و جا دارد همانگونه که ما ستاد نوروزی تشکیل می‌دهیم، ستاد عملیاتی اربعین هم‌ 
تشکیل دهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی