[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

سرمایه‌گذاری در صنایع تبدیلی تسهیل شد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس: 
حدود 25 واحد غیرفعال و نیمه‌فعال در استان وجود دارد
سرمایه‌گذاری 
در صنایع تبدیلی تسهیل شد 

واحدهای دارای پروانه بهره‌برداری با «پروانه قراردادی» به سرمایه‌گذار جدید واگذار می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از تسهیل مشارکت سرمایه گذاری در واحدهای صنایع تبدیلی از طریق برون سپاری خبر داد. به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، مجتبی دهقان پور در کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه‌گذاری این استان که به ریاست استاندار برگزار شد، گفت: در حال حاضر واحدهای دارای پروانه بهره برداری و با زیرساخت‌ها و امکانات کامل تولید وجود دارد که به دلایل مختلف به صورت نیمه فعال یا تعطیل است که با یک قرارداد رسمی تحت عنوان «پروانه قراردادی» به سرمایه گذار جدید واگذار می‌شود. به گفته وی، پیشنهاد برون سپاری برای اولین بار از سوی مدیریت صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ارائه شد که در بقیه نقاط کشور هم پیاده سازی می‌شود و به نظر هم یکی از گزیدارها برای فعال کردن واحدهای راکد و نیمه راکد است.
دهقان پور با اشاره به اهمیت ایجاد پویایی در صنایع تبدیلی استان فارس تصریح کرد: در سال جاری بهره‌برداری از 52 واحد با ظرفیت 197هزار تن در دستور کار قرار دارد. او اضافه کرد: حدود 25 واحد غیرفعال و نیمه‌فعال در استان فارس وجود دارد و با سرمایه در گردش تخمینی 400میلیارد تومانی به جرگه تولید برگردانده می‌شوند. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از احداث صنایع کوچک مقیاس در این استان نیز سخن گفت و افزود: با توجه به اهمیت ضرورت جذب ماده خام و با هدف به حداقل رساندن ضایعات بخش کشاورزی، ایجاد ارزش افزوده، نیاز به سرمایه گذاری کمتر، ایجاد اشتغال در منطقه و کاهش فاصله بین محل تولید ماده خام و فرآوری شده این صنایع، راه اندازی شده و در حال توسعه است.
دهقان پور با اشاره به اینکه از دیگر رویکردها احداث شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه صنایع تبدیلی است، بیان کرد: جواز تأسیس برای دو شرکت دانش‌بنیان «تولید کود هیومیک اسید با استفاده از پسماند و ماده معدنی لئورنادیت» و «انواع خوراک دام و طیور بر پایه بقایای گیاهی» صادر شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس به افزایش جذب ماده خام به خطوط صنعت کشاورزی در پایان سال گذشته این استان نیز اشاره کرد و افزود: در این زمینه میزان تحقق 119 درصد بود.
وی به کسب رتبه دوم جذب ماده خام و ظرفیت ایجادشده در صنایع کشاورزی در سطح کشور در استان فارس نیز گریزی زد و گفت: تاکنون 925 واحد صنایع تبدیلی که مجوز خود را از این سازمان دریافت کردند و این واحدها سالانه با جذب بالغ بر پنج‌میلیون تن ماده خام، کاهش ضایعات حدود 720هزار تن را دارند. دهقان پور اظهار کرد: اشتغال‌زایی حاصل فعالیت واحدهای مذکور، 12هزار و 108 نفر است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی