[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

تعامل پیشخوان طرح ملی مسکن است، روزنامه شیراز نوین

عطاءالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس به همراه معاون مسکن شهری بنیاد استان و مدیر بنیاد مسکن کازرون، با فرماندار این شهرستان در محل فرمانداری ویژه شهرستان کازرون دیدار کرد و با ابراز رضایت از پیشبرد طرح‌های مسکن ملی اظهار داشت: پیشبرد طرح‌های نهضت ملی مسکن در استان فارس با هماهنگی همه دستگاه‌های مسئول در حال انجام است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، زمانی در این دیدار درباره موضوعاتی از قبیل طرح نهضت ملی مسکن، بازنگری طرح‌های هادی روستایی، اعتبارات عمرانی و توسعه و سامان‌دهی معابر این شهرستان گفت و گو کرد.
زمانی در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس آخرین داده‌های موجود عملیات اجرایی ۶هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی از مجموعه واحدهای طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس آغاز شده است، افزود: بسیاری از این طرح‌ها با مشارکت و همراهی بنیاد مسکن در شهرهای زیر 100 هزار نفر در حال اجراست. بنیاد مسکن در این طرح مشارکت جدی دارد و از ظرفیت‌های موجود بهره گیری کرده است.
وی ادامه داد: طرح‌های مسکن ملی در بسیاری از شهرستان‌ها به صورت واحد‌های دوطبقه دوواحدی و دوطبقه چهارواحدی در حال اجراست. هر قطعه زمین برای اجرای این واحدها به ۲ تا 4 نفر واگذار شده و این واحدها عمدتاً به شکل ویلایی و در دو طبقه احداث خواهند شد. برای اجرای این تعداد واحد مسکونی، ۲۵۰ هکتار زمین که پروانه ساختمانی آن نیز اخذ شده، تأمین و به بنیاد مسکن تحویل شده است.
زمانی به اجرای طرح سه‌هزار واحدی مسکن ملی در شهر صدرا شیراز اشاره و خاطرنشان کرد: با اجرای این عملیات، در ارسنجان ۹۲۰ واحد، در اقلید ۵۹۸ واحد، در شهر دژکرد شهرستان اقلید ۱۳۴ واحد، در سعادت شهر شهرستان پاسارگاد ۱۱۲ واحد، در جهرم ۶۵۴ واحد، در خرامه ۱۶۰ واحد، در قادرآباد شهرستان خرم بید ۳۷۰ واحد و در داراب ۷۲۰ واحد احداث خواهد شد.
محمد علی بخرد فرماندار ویژه شهرستان کازرون نیز با تقدیر از مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس، بر پیگیری اجرای طرح نهضت ملی مسکن در این شهرستان تأکید کرد و اظهار داشت: جلسات قرارگاه جهادی مسکن شهرستان کازرون با محوریت اجرای طرح نهضت ملی مسکن به صورت مداوم برگزار و موضوع پیگیری 
شده است.
فرماندار شهرستان کازرون اضافه کرد: این جلسات با حضور ناصر شمس مشاور استاندار و دبیر قرارگاه جهادی مسکن استان و حق بین مدیر حقوقی قرارگاه و اعضای شورا مسکن شهرستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری ویژه برگزار می‌شود و هدف اصلی شتاب بخشی به اجرای طرح‌های مسکن ملی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی