[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

ماراتن واژگونی نفت‌کش‌ها ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به مشکلات و حادثه‌خیز بودن کمربندی شیراز گفت: در صورت عدم اجرای مسئولیت واگذار شده در کمربندی شیراز، شهردار منطقه احضار می‌شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از تسنیم، محمدهادی ایمانیه دیروز در کمیسیون ایمنی راه‌ها با اشاره به تشکیل کمیته علمی تصادفات که در آن تجزیه و تحلیل علمی بروز حوادث جاده‌ای انجام می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اینکه استان فارس در حوزه سامانه ثبت دوربین‌های نظارتی با کمبود مواجه است، تلاش خواهیم کرد تا اعتبارات موردنیاز از کمیسیون ایمنی جهت این موضوع تأمین شود.
استاندار فارس خاطرنشان کرد: در خصوص صدور مجوز احداث مجتمع‌های بین راهی، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس با کمک معاونت امور عمرانی استانداری، در کمیسیون‌های ماده پنج و کمیسیون زیربنایی، نسبت به صدور مجوز راه‌اندازی این مجتمع‌ها نگاه بازتر و سخت‌گیری کمتری داشته باشند. 
ایمانیه با تأکید بر اینکه تعداد دستگاه‌های تست الکل باید افزایش یابد و با افرادی که نسبت به این امر اقدام می‌کنند برخوردی جدی‌تر شود، گفت: در این موضوع قوه قضائیه و نیروی انتظامی باید قاطعانه به ما کمک کنند.
این مقام مسئول همچنین در خصوص واژگونی تانکرهای سوخت، گفت: از این پس شرکت پخش فرآورده‌های نفتی باید مکلف شود تا نسبت به تأمین جرثقیل در خصوص واژگونی تانکرها اقدام کند و در صورت بروز هرگونه اتفاق این شرکت باید پاسخ‌گو باشد.
استاندار فارس در این جلسه همچنین دستور راه‌اندازی مجدد کمیته سفر برای دهه سوم محرم را صادر کرد و گفت: این کمیته از 20 تا پایان شهریور ماه فعال خواهد شد تا جلسات مربوط به راه و حوزه تصادفات برگزار شود.
ایمانیه همچنین در این نشست پیشنهاد داد: با توجه به آغاز فصل مدارس، در صورتی که سرویس‌های مدارس بیش از 4 دانش‌آموز را سوار کردند، ماشین فرد توقیف ‌‌و اعمال قانون شود.
گفتنی است در این جلسه یکی از موضوعاتی که در خصوص آن بحث و گفت و گو شد، بزرگ‌راه امام خمینی(ره) یا کمربندی جنوبی شیراز بود و با توجه به اینکه استاندار فارس در تیرماه سال جاری مسئولیت کامل ایمنی‌بخشی و سامان‌دهی کمربندی جنوبی شیراز را به شهرداری شیراز واگذار کرد، در این جلسه اعلام شد شهرداری هنوز نسبت به تحویل آن اقدامی نکرده است.
ایمانیه در این خصوص گفت: در صورتی که بخش تعیین شده از سوی شهرداری تحویل گرفته نشود، برخورد صورت می‌گیرد و در صورت لازم شهردار منطقه باید احضار شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی