[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

فرصت‌سازی برای هنرمندان شیرازی، روزنامه شیراز نوین

 ناظر شورای اسلامی در سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز از تجهیز و راه اندازی کارگاه هنر شیراز بر اساس سیاست‌گذاری‌های انجام‌شده در شورا در آینده نزدیک توسط سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز خبر داد.
به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز، افسانه خواست خدایی عضو و ناظر شورای اسلامی شهر در سازمان سیما، منظر و فضای سبز، از ایجاد فرصت برای همکاری هنرمندان جوان و پیشکسوت با سازمان سیما و منظر در طراحی، ساخت، آماده سازی و اجرای المان‌ها و پروژه‌های منظر شهری خبر داد.
وی افزود: شورای اسلامی شهر شیراز حمایت همه‌جانبه از ایجاد فرصت جهت استفاده هنرمندان توانمند شیرازی از این فضای کار اشتراکی دارد. افسانه خواست‌خدایی با اشاره به ضرورت شکل‌‌گیری چرخه آموزش، طراحی و تولید به منظور ساخت آثار هنری شهری فاخر و در شأن نام شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) و شهری با پیشینه غنی هنری افزود: هنرمندان سرمایه‌های هر شهر محسوب می‌شوند و باید از این سرمایه در راستای اعتلای هنرهای شهری شیراز و منظر شهری بهره برد.
در این بازدید، روح الله مظفری رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز نیز ضمن تشریح اهداف شکل‌گیری و برنامه‌ریزی فیزیکی‌ و عملکردی این کارگاه، به ارائه گزارشی از نحوه عملکرد سازمان در همکاری و امضای تفاهم‌نامه با دانشگاه‌ها و مراکز علمی، فرهنگی و هنری پرداخت.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری اهداف تشکیل این کارگاه را ایجاد فرصتی برای تعامل هنرمندان پیشکسوت و جوان، ایجاد امکان بروز استعدادها و هنرمندانی که فضای مناسبی جهت ساخت و ارائه آثار خود ندارند، استفاده از امکانات مجموعه شهرداری در راستای کاهش هزینه‌ها، ایجاد مکانی برای برگزاری رویدادها و جشنواره‌ها متناسب با عملکرد سازمان، ایجاد بستر مناسب جهت حمایت از هنرها و فنون در حال فراموشی (همچون کاشی‌کاری، آجرکاری، آیینه‌کاری و...)، ایجاد ارتباط مستقیم جوانان و علاقه‌مندان با اساتید و سرمایه‌های فرهنگی و افزایش کیفیت و تعداد آثار و المان‌های شهری عنوان کرد. لازم به ذکر است این کارگاه در یکی از فضاهای متعلق به سازمان و در مجاورت فرهنگ‌سرای شهروند به مساحت بیش از ۷۰۰ مترمربع در حال آماده سازی است و به‌زودی به بهره برداری خواهد رسید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی