[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

سرعت در عقب‌ماندگی راه ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس در کمیسیون ایمنی راه‌های استان عنوان کرد: در حوزه تصادفات برون شهری شهرستان شیراز رتبه یک کشوری، شهرستان کازرون رتبه دوم و داراب رتبه سوم را دارد. در استان فارس تعداد 170 نقطه حادثه‌خیز و پرتصادف وجود دارد که از این تعداد در مجموع تنها 50 درصد اصلاح شده است و درصدد هستیم تا پایان سال جاری میزان باقی مانده را 
اصلاح کنیم.
به گزارش شیرازنوین به نقل از تسنیم، علیرضا راستیار گفت: بر اساس تجزیه و تحلیل‌های صورت‌گرفته، دوربرگردان‌ها علت بیشترین فراوانی تصادفات است. مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان فارس در این نشست به دغدغه فارس در این حوزه اشاره کرد و افزود: سامان‌دهی ناوگان حمل و نقل مواد خطرناک به ویژه مواد نفتی یکی از این چالش‌هاست که اغلب استان مصرف‌کننده آن نیست، اما هر هفته با واژگونی یک تا سه تانکر در محورهای سطح استان مواجهیم؛ این در حالی است که امکانات و تجهیزات لازم برای این حوزه پس از واژگونی تانکرها به ویژه جرثقیل وجود ندارد. همچنین خودروهایی که اتباع بیگانه را حمل و خودروهایی که قاچاق سوخت می‌کنند، از دیگر چالش‌های حوزه راه پیش روی استان هستند.
راستیار ادامه داد: تعداد سامانه‌های ثبت تخلفات استان 178 دوربین است و با توجه به اینکه محورهای جدیدی احداث شده، نیازمند دوربین‌های جدید هستیم و این میزان سامانه به نسبت کشوری معادل 10.1 درصد است. 
این مقام مسئول با بیان اینکه فارس نیازمند تأمین منابع بودجه‌ای است، گفت: استان فارس نیازمند اعتباری بالغ بر 1500میلیارد تومان است تا کلیه نقاط حادثه‌خیز استان را رفع کند.
در ادامه این جلسه نیز رئیس پلیس راه شمال استان فارس بیان کرد: در حوزه تصادفات، فارس وضعیت مناسبی ندارد و در فراوانی تصادفات جزو سه استان اول کشور است.
سرهنگ‌ عبدالهاشم دهقانی در این جلسه به‌طول‌انجامیدن پروژه‌های راه‌سازی و راهداری، عدم دسترسی به قابلیت‌های تعریف شده بر دوربین‌های سرعت‌سنج استقراری، حمل و نقل روزانه 20میلیون لیتر سوخت و محصولات پتروشیمی در سطح جاده‌های استان و مناسب نبودن انجام ممیزهای راهداری با وضعیت موجود را از جمله چالش‌های حوزه راه فارس دانست. 
وی همچنین اظهار کرد: مقطع 45 کیلومتری کمربندی شیراز خاصه 20 کیلومتری جنوبی آن به موجب فراوانی نواقص که به بدرفتاری‌ها و ناهنجاری‌های ترافیکی و به تبع آن فراوانی تصادفات دامن زده است، موجب شده در پنج ماه اول سال جاری تعداد 31 نفر در تصادفات جاده‌ای در این مقطع جان خود را از دست بدهند که این از دیگر چالش‌های حوزه راه استان است.
سرهنگ دهقانی همچنین به میزان جان‌باختگان در حوزه ترافیک جاده‌ای اشاره کرد و گفت: در این حوزه فراوانی تصادفات مربوط به موتورسواران با 
27 درصد است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی