[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

این گیاه عامل کاهش احتمال سکته‌ها و مشکلات خطرناک قلبی، روزنامه شیراز نوین

صدآنلاین: در میان گیاهان دارویی گندم سرشار از پروتئین، مـواد معدنی، ویتامین‌های گروه B، اسید پانتوتنیک، فیبر، پتاسیم، فسفر، منیزیم، کلسیم، نیاسین و اسـیدهای فنولیـک اسـت.
به گزارش صدآنلاین، جوانـه گنـدم دارای خاصـیت تـب بـر، صـفرابر و آرام بخـش اسـت ؛ همچنین شامل انواع فراوانی از ویتامین‌ها، مـواد معـدنی و پـروتئین اسـت و در درمـان بیمـاری‌هایی نظیـر کولیـک، اسکیزوفرنی، میگرن، آتاکسی، بیماری‌های سیستم عصـبی، بیماری‌های روانی حاد، اولسر و گاستریت مـؤثر اسـت. مطالعات نشان می‌دهـد مصـرف روغـن جوانه گندم سبب افزایش سریع محتوای ویتامین E در مغز، کبد، قلب، ریه‌ها، کلیه‌ها و طحال و حفاظت آنتی‌اکسیدانی بسیار قوی در ‌این اندام‌ها و بافـت‌ها می‌گـردد.
در یک آزمایش، در افرادی که جوانه گندم را در برنامه غذایی‌شان داشتند، افزایش ترشح TNF به وسیله ماکروفاژها و تحریک سلول‌های کشنده طبیعی مشاهده شد که هردوی ‌این فواید به آپوپتوز (مرگ سلول) سلول‌های سرطانی می‌انجامند.
همچنین مطالعات نشان داده است که مصرف دانه گندم کامل و جوانه گندم از احتمال بروز خطراتی که منجر به بیماری‌هایی مانند انسداد شریان‌های قلبی می‌شوند پیشگیری کرده و سلامت کل سیستم قلبی-عروقی را افزایش می‌دهد.
 وجود اوکتاکوسازول در‌ این گیاه نشان می‌دهد که عامل کاهش احتمال سکته‌ها و مشکلات خطرناک قلبی عروقی دیگر است.
جوانه گندم به علت ویتامین‌ها و مواد مغذی فراوان می‌تواند تأثیری چشمگیر در تقویت عوامل ضد پیری مانند شفافیت و کیفیت پوست و ریزش مو داشته باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی