[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۷
  • دوره جدید

فرصت خوبی که هدر رفت، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
سالن حافظ، یکی از چند سالن از مجموعه نمایشگاه بین‌المللی شیراز، طی روزهای 9 تا 12 شهریورماه، میزبان هشتمین نمایشگاه بین‌المللی ورزش و تجهیزات ورزشی و سومین نمایشگاه تجهیزات سفر و کمپینگ بود،
اتفاقی که جلوه‌ای کمتر از نام خود داشت. به جز غرفه‌های مربوط به تجهیزات سفر و کمپینگ که قیمت اجناسشان کمتر کسی را مشتاق به خرید می‌کرد، چند هیئت ورزشی استان نیز در این نمایشگاه فعال بودند. هیئت‌های ورزش نابینایان و کم بینایان، هیئت بوکس، هیئت بولینگ و بیلیارد، هیئت پینگ پنگ و هیئت اتومبیلرانی و موتور سواری تنها هیئت‌هایی بودند که در این نمایشگاه حاضر شده بودند که در این بین حساب هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری از سایرین جدا بود.
هیئت اتومبیلرانی و موتورسواری در چندین غرفه و با جلوه زیادی میزبان اهالی مشتاق شیراز بود و بازار عکس گرفتن با وسایل نقلیه کلاسیک و مدرن، بسیار داغ به نظر می‌رسید. غرفه هیئت پینگ پنگ نیز که توسط یکی از باشگاه‌های شیراز دایر شده بود، تا حدودی توجه برخی مخاطبان را به خود جلب کرده بود. یک میز پینگ پنگ به همراه راکت و توپ در اختیار مراجعان علاقه‌مند قرار می‌گرفت و آن‌ها به انجام بازی می‌پرداختند، اما دست کم در آن مدت زمانی که ما آنجا بودیم، اثری از آموزش یا حرکت تأثیرگذاری از سوی دایرکنندگان غرفه که موجب ترغیب علاقه‌مندان به ثبت نام و ورود به بحث آموزش شوند، وجود نداشت.
غرفه هیئت بوکس هم کاملاً خلوت و غیرفعال بود. به گفته یکی از دست اندرکاران غرفه هیئت بوکس، جمعه شب برخی از ورزشکاران این رشته به انجام بازی با یکدیگر پرداخته و توجه تعداد زیادی از مخاطبان را جلب کرده بودند. هرچند باز هم کسی برای ورود رسمی‌ به دنیای بوکس، ثبت نامی ‌انجام نداده بود و صرفاً چند تراکت در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته بود.
در غرفه هیئت بولینگ و بیلیارد هم که البته اثری از ورزش بولینگ نبود، یک میز بیلیارد وجود داشت و تلاش بیشتری جهت جلب نظر مخاطبان صورت نگرفته بود. مخاطبان بسیار اندکی جهت پرس و جو و آموزش، به این غرفه مراجعه کرده و این تنها بازخوردی بود که مشاهده شد.
در غرفه نابینایان هم که با حضور یکی از ملی پوشان تیم فوتبال هفت نفره آقایان اداره می‌شد، چند وسیله ورزشی مخصوص نابینایان یافت می‌شد و هدف از دایر کردن آن، ترغیب مراجعان نابینا و کم بینا جهت آشنایی با ورزش‌های ویژه این هیئت و جذب احتمالی مخاطبان خاص این حوزه بود.
چند غرفه فروش البسه و تجهیزات ورزشی نیز وجود داشت که قسمت تجهیزات بدن‌سازی در شب اختتامیه بسیار کم مخاطب بود و صرفاً بخش فروش لباس و سایر لوازم ورزشی با استقبال نسبی مواجه شده بود.
در مجموع چیزی که به وضوح مشاهده شد، جای خالی بسیاری از هیئت‌های ورزشی بود که می‌توانستند با حضور در کنار نمایشگاه جذابی چون تجهیزات سفر و کمپینگ، از بهترین فرصت برای تبلیغ و آشنا کردن مردم با رشته خود استفاده کنند؛ اما همان طور که اشاره شد، هیئت‌های اندکی هم که حضور داشتند، عملکرد چندان فعال و مفیدی نداشته و از این فرصت به خوبی بهره‌برداری نکردند.
گفتنی است، شرکت‌کنندگانی از استان‌های فارس، تهران، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان و خراسان رضوی در این نمایشگاه حضور داشتند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی