[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

دشمن نمی‌خواهد خودکفا شویم ، روزنامه شیراز نوین

رئیس‌جمهور در آیین شروع سال زراعی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۲ با بیان اینکه دشمن نمی‌خواهد خودکفایی ایران در تولید را ببیند، از کشاورزان خواست با دشمن‌شناسی و حرکت جهادی حساب‌شده، برای تأمین نیاز سفره مردم گام بردارند.
به گزارش ایرنا، آیت‌الله «سید ابراهیم رئیسی» روز دوشنبه در آیین آغاز سال زراعی جدید و با قدردانی از تولیدکنندگان برتر در حوزه زراعی که در سالن اجلاس سران برگزار شد، اظهار داشت: نظارت جدی‌تر بر روند تولید تا عرضه محصولات کشاورزی علاوه بر قطع دست واسطه‌گران و سودجویان، سبب می‌شود تا کالاها گران به دست مردم نرسد.
رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: محصول را از کشاورز به قیمت ناچیز می‌خرند و در میادین مرکزی تره‌بار قیمت بسیار متفاوت است و با توجه به اینکه کار همه بخش‌های کشاورزی با مصوبه مجلس در یک جا متمرکز شده، نظارت جدی‌تر را می‌طلبد تا دست واسطه‌ها و دلالان قطع شود.
رئیس‌جمهور رونق اقتصاد کشور را در گرو کار و تلاش کارگران و کشاورزان دانست و با معرفی صنعت «کشاورزی» به‌عنوان یکی از مؤلفه‌های ملی اقتدار، اظهار داشت: کشور ایران باید استقلال خود را در بحث کشاورزی و تأمین غذایی دنبال کند که انجام آن در گرو حرکت جهادی کشاورزان و سازمان‌دهی آن در وزارت جهاد کشاورزی است.
رئیس‌جمهور با تأکید بر همکاری اساتید دانشگاه و نخبگان حوزه کشاورزی با بخش‌های اجرایی، تصریح کرد: کشاورزی باید در همه بخش‌ها علم‌پایه و تکنولوژی‌پایه باشد و به تولید دانش‌بنیان هم در این عرصه باید توجه و اهتمام ویژه داشت.
آیت‌الله رئیسی با اشاره به وجود ۱۲هزار عضو هیئت علمی در حوزه کشاورزی گفت: به کشاورز که شب و روز تلاش می‌کند، باید به لحاظ علمی هم کمک شود تا همه کشور از ثمره تلاش او منتفع شود. وی ادامه داد: صنایع تبدیلی به کار کشاورزی جهت می‌دهد و جلوی خام فروشی را می‌گیرد و ارزش افزوده ایجاد می‌کند که باید سود آن به جیب خود کشاورز برود و انجام این کارها در برنامه توسعه نیز پیش بینی و در سیاست‌های کلان کشاورزی ابلاغ شده است. رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر مقابله با تغییر کاربری اراضی گفت: جلوی فعالیت سوداگران در تغییر کاربری‌ها را باید گرفت؛ تغییر اراضی کشاورزی باید ضابطه‌مند و منضبط باشد و نباید اجازه داد به سرمایه‌های بزرگ کشور مانند جنگل‌ها که چه‌بسا حافظی در برابر سیل هستند، دست‌اندازی و تعرض شود. بر اساس این گزارش، در سال زراعی جدید بیش از ۳میلیون تن جو، ۳۵ تن واحد جالیزی، ۳۰۰هزار تن وش پنبه و ۲.۳میلیون تن برنج در کشور تولید شد. همچنین امسال ۷میلیون و ۲۰۰هزار تن گندم به‌صورت تضمینی از گندم‌کاران خریداری شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی