[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۳
  • دوره جدید

کرونا همچنان جدی است ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز دوشنبه چهاردهم شهریور ۱۴۰۱ اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۲۶هزار و ۱۶۴ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۷هزار و ۲۷۶ بیمار مثبت شناسایی 
شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۰۶هزار و ۹۷۹ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۱هزار و ۳۵۰ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون، ۴۱۹هزار و ۱۸۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۵هزار و ۹۲۶ بیمار مثبت شناسایی شده است. با بستری ۷۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم‌اکنون ۳۴۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۶۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت‌هزار و ۱۲۶ نفر رسید.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۷هزار و ۷۶۵ هم‌استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۶۷هزار و ۱۳۴ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۲هزار و ۳۷۷ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۳۸هزار و ۸۳۰ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۱هزار و ۶۸۵ دوز نوبت سوم و ۱۲۴هزار و ۲۴۲ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی