[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

شهردار منطقه ۴ شیراز: ارمغان پروژه‌ها ارزش افزوده است، روزنامه شیراز نوین

شهردار منطقه 4 شیراز این محدوده را آبستن ارزش افزوده ارزیابی کرد و گفت: اراضی اطراف بولوار مهندسین مستعد پروژه‌های سرمایه‌گذاری است و در این منطقه چندین پروژه کلان سرمایه‌گذاری تعریف شده که در سال جاری کلنگ عملیات اجرایی آنها بر زمین خواهد خورد. به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار، حسام الدین اسدزاده با تشریح برخی از این موارد گفت: مصوبه اجرایی پروژه سرمایه‌گذاری المان ورودی شهر شیراز از شورای اسلامی شهر به تصویب رسیده است که مراحل نصب المان پایان پذیرفته و فلسفه ایجاد آن اتصال فضای 20هکتاری به پارک چنار راهدار در منطقه 9 شهرداری شیراز است. وی افزود: دومین پروژه سرمایه‌گذاری پارک ده هکتاری در بلوار مهندسین متعلق به کارخانه سیمان است که طبق تفاهم‌نامه با این مجتمع صنعتی مقرر شد به عنوان فضای سبز در اختیار شهرداری و شهروندان قرارگیرد. در آخر نیز مطابق مصوبه کمیسیون ماده پنج مبنی بر تغییر کاربری اراضی کارخانه سیمان و جابه‌جایی آن در سال 1403، مسلماً این امر موجبات تغییرات عمده در نحوه عملکرد و کاربری‌ خدمات در این منطقه از شهر خواهد شد که قطعاً عملکرد شهری و فراشهری خواهد داشت و موجب افزایش خدمت‌رسانی و رضایتمندی و ارزش افزوده در این محدوده شهر خواهد شد.
ترمیم معابر اصلی با روکش آسفالت
شهردار منطقه 4 شیراز از عزم خدمت رسانی به شهروندان در حوزه‌های مختلف خبر داد و افزود: بر مبنای بررسی‌های میدانی و مطالعات کارشناسی، مشخص شد که خیابان‌های اصلی در سطح شهرداری منطقه 4 نیاز به چهارصدهزار تن روکش آسفالت دارند. اما سهمیه لحاظ شده برای این منطقه 3هزار تن در سال جاری است و با حمایت سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری شیراز، حدود 5هزار تن به این آمار افزوده خواهد شد.
اسدزاده در ادامه بیان داشت: با حمایت‌های کمیته محرومیت زدایی شورای اسلامی شهر شیراز، مبلغ 8میلیارد تومان به مناطق محروم در سطح منطقه اختصاص یافته است که این اعتبار به آسفالت، لوله‌گذاری، جمع‌آوری آب‌های سطحی و سایر پروژه‌های عمرانی تعلق خواهد گرفت.
جمع‌آوری مشاغل مزاحم
وی یکی از مشکلات عدیده این منطقه را تجمع مشاغل مزاحم ارزیابی کرد و گفت: بر مبنای دستورالعمل‌های قانونی، تعدادی از مراکز جمع آوری ضایعات که بدون مجوز فعالیت داشتند، طی چند نوبت پلمب شدند. اسدزاده با ارائه آمار و ارقامی پیرامون فعالیت صورت گرفته اظهار داشت: بیش از هفتاد درصد از مشاغل مزاحم تاکنون جمع آوری شده‌اند که مشتمل بر سه مورد تخریب و 6 مورد پلمب می‌باشد.
تمهیداتی برای مهار سیلاب
شهردار منطقه 4 شیراز در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه بیشترین حجم بارش‌های تابستانی در مناطق 4 و 9 شیراز اتفاق افتاد، اظهار داشت: در سطح منطقه فضاهای زیادی وجود دارد که به عنوان حوزه آبریز فضا در بالادست به شکل کاسه ای عمل کرده و موجب انباشت آب می‌شوند. به همین دلیل در این محورها تدابیر ویژه ای اندیشیده شده است تا مدت و میزان آب‌گرفتگی به حداقل زمان ممکن کاهش یابد. اسدزاده اضافه کرد: در سنوات گذشته بسیاری از مسیرهای کنونی کارکرد مسیل داشته و حرکت آب‌های سطحی در محورهایی نظیر آقایی، فلاحی و کلاهدوز صورت می‌گرفت. اما با افزایش جمعیت و ساخت و سازهای صورت گرفته، این محورها به شکل مسکونی تغییر کاربری یافته اند؛ به همین منظور برای مهار این پدیده از راهکارهای مختلفی نظیر لای‌روبی منظم، لوله گذاری و پاک‌سازی متدوام کانال‌های دفع آب‌های سطحی استفاده می‌کنیم. اما این راهکار نیز در مقطعی که شدت بارش بسیار زیاد باشد، چندان چاره ساز نیست و پتانسیل‌های موجود نمی‌تواند جواب‌گو باشد که این امر مستلزم طراحی و تغییر مسیر حرکت آب‌های سطحی است که در دستور کار شهرداری شیراز قرار گرفته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی