[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

پرواز لار- نجف مجوز گرفت، روزنامه شیراز نوین

توسعه فرودگاه بین المللی لارستان فارس در ابعاد مختلف به ویژه در زمینه افزایش پروازهای داخلی و خارجی، با قوت و جدیت ادامه دارد و این بار مدیرکل این فرودگاه اعلام کرد که مجوزهای موردنیاز برای پرواز در مسیر مستقیم لار- نجف صادر شده است.
امین الله صولتی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: نخستین پرواز مسیر رفت از فرودگاه بین المللی لار به نجف در تاریخ ۲۳ شهریور ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه و زمان بازگشت نیز ۳۰ شهریور ساعت هفت صبح خواهد بود.
وی یادآور شد: شهروندان و زائران علاقه‌مند به تشرف به زیارت عتبات عالیات از مبدأ لارستان، می‌توانند از هم اینک نیز مراحل ثبت نام در سامانه سماح سازمان حج و زیارت در بازه زمانی اربعین را 
تکمیل کنند.
وی همچنین داشتن کارت واکسن ۲ دوز یا تست PCR با ۷۲ ساعت اعتبار را برای انجام این سفر الزامی دانست.
صولتی پرداخت عوارض خروج از کشور ویژه سفر عتبات را از الزامات پیش از تهیه بلیت برای زائران اعلام کرد و گفت: بلیت‌های صادرشده تا روز دوشنبه ۲۱ شهریورماه با جریمه ۵۰۰هزار تومان نیز قابل‌استرداد است.
مسیر توسعه فرودگاه بین المللی لارستان به عنوان یکی از محورهای اساسی شکوفایی این شهرستان جنوبی با جدیت در دستور کار مسئولان و متولیان امر قرار گرفته و ظرف کمتر از یک ماه گذشته علاوه بر افزایش مسیرهای پروازی داخلی و خارجی آن، پایانه بار هوایی (کارگو) نیز در این فرودگاه راه اندازی شده است.
صولتی پیش از این گفته بود: با اعلام رسمی شرکت هواپیمایی پارس‌ایر، پرواز لار به مسقط که همواره از دغدغه‌های مردم و شهروندان در لارستان و دیگر شهرهای جنوب فارس و مقیم کشور عمان بوده، از تاریخ پنجم مهرماه سال جاری در این فرودگاه انجام خواهد شد.
وی همچنین به راه اندازی پایانه بار هوایی (کارگو) در فرودگاه بین‌المللی لار که همواره از مطالبات جدی و بحق مغفول‌مانده مردم به ویژه تجار، بازرگانان و خیران منطقه لارستان و دیگر شهرها و مناطق جنوبی فارس بود، اشاره کرد و گفت: استفاده از صنعت حمل و نقل هوایی (کارگو) در کنار جابه‌جایی مسافر، به ویژه فعالیت و بهره‌گیری از آن برای صادرات بار و صدور کالاهای غیرنفتی، می‌تواند راهگشای بن‌بست‌های اقتصادی باشد.
او افزود: هم اینک نیز توافق اولیه‌ای برای ارسال بار صادرکنندگان لارستان و جنوب فارس به صورت هفتگی تا ۱۵ تن بار توسط شرکت‌های هواپیمایی طرف قرارداد انجام شده که آمادگی داریم به‌صورت هفتگی بیش از ۱۵ تن بار را به کشورهای قطر، کویت و امارات ارسال کنیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی