[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۷
  • دوره جدید

«یاقوت کبود» کالیفرنیا به دنبال شکست «بنز» و «ب‌ام‌و»، روزنامه شیراز نوین

فرارو/ یاقوت کبود (Sapphire) مدل تقویت‌شده‌ای از لوسید‌ایر است. ظاهرش نسبت به مدل معمولی ‌ایر اسپورت‌تر است. لاستیک‌هایش پهن‌تر و کمک‌فنرهایش سفت‌تر است و ترمز‌های قوی‌تری دارد.
لوسید موتورز، خودروساز آمریکایی از ماشینی رونمایی کرده که می‌گوید «قوی‌ترین سدان جهان» است. نام ‌این ماشین «یاقوت کبود» است و به گفته کارخانه بیش از ۱۲۰۰ اسب بخار نیرو دارد.
به گزارش بی‌بی سی، لوسید موتورز شش سال پیش توسط یکی از مدیران پیشین شرکت تسلا تأسیس شد و صندوق سرمایه‌گذاری عربستان سعودی از سهام‌داران اصلی آن است.‌ این خودروساز نوپا در حال حاضر یک مدل الکتریکی لوکس به نام‌ ایر (Air) تولید می‌کند.
یاقوت کبود (Sapphire) مدل تقویت‌شده‌ای از لوسید‌ایر است. ظاهرش نسبت به مدل معمولی ‌ایر اسپورت‌تر است. لاستیک‌هایش پهن‌تر و کمک‌فنرهایش سفت‌تر است و ترمز‌های قوی‌تری دارد. ماشین سه موتور الکتریکی دارد و لوسید می‌گوید شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ثانیه‌اش کمتر از دو ثانیه است. به گفته کارخانه ماشین با هر بار شارژ می‌تواند تا ۴۰۰ مایل (۶۴۳ کیلومتر) حرکت کند.
جف کاری، مدیر بازاریابی لوسید می‌گوید که‌این شرکت با یاقوت کبود به دنبال مشتریان مدل‌های تقویت‌شده بنز و ب‌ام‌و است که می‌خواهند ماشین الکتریکی سوار شوند. در بین ماشین‌های الکتریکی، مدل تقویت شده تسلا S نزدیک‌ترین رقیب لوسید است که ۱۰۲۰ اسب بخار نیرو دارد و با شتابی مشابه قیمتش کمی‌ بیشتر از ۱۳۷ هزار دلار است. قیمت یاقوت کبود ۲۴۹ هزار دلار است.
قیمت مدل معمولی لوسید‌ایر ۱۷۹هزار دلار است و قرار است در آینده یک مدل ارزان‌تر از ‌این ماشین با قیمتی زیر ۹۰ هزار دلار هم به بازار عرضه شود.
لوسید اعلام کرده که تاکنون بیش از ۳۷ هزار سفارش خرید برای مدل‌ ایر دریافت کرده و امسال بین شش تا هفت هزار دستگاه ماشین تولید خواهد کرد. تولید مدل تقویت شده یاقوت کبود سال آینده آغاز خواهد شد.‌ این کارخانه قصد دارد در سال ۲۰۲۴ یک مدل شاسی ‌بلند به محصولاتش اضافه کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی