[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۴
  • دوره جدید

تشخیص کلسترول بالا با معاینه این عضو بدن ، روزنامه شیراز نوین

کلسترول بالا می‌تواند خطرات زیادی برای سلامت شما داشته باشد و روی تمام اعضای بدن از جمله چشم‌ها تأثیر می‌گذارد.
به گزارش بهداشت نیوز، کلسترول بالا منجر به انسداد یا آسیب به شریان‌ها می‌شود و می‌تواند حمله قلبی و سکته را به دنبال داشته باشد، علائم اولیه کلسترول بالا را می‌توانید در چشم خود مشاهده کنید.
کلسترول به طور طبیعی در بدن تولید می‌شود. رژیم غذایی غنی از چربی‌های اشباع شده و قند می‌تواند منجر به سطوح بالایی از آن در خون شود. آسیب عروقی می‌تواند در بسیاری از قسمت‌های بدن مانند چشم، پوست یا صورت شما منعکس شود، بنابراین علائم اولیه کلسترول بالا را می‌توانید به راحتی در چشم‌ها مشاهده کنید.
برخی از بیماری‌های چشم مرتبط با کلسترول بالا عبارتند از:
1- زانتلاسما 
 زانتلاسما یک ناحیه برجسته یا صاف مایل به زرد است که در اطراف چشم‌ها یا نزدیک بینی ایجاد می‌شود. تجمع کلسترول در زیر پوست باعث ایجاد رسوب می‌شود. با این حال، این وضعیت بینایی را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد. تقریباً 50 درصد از افراد مبتلا به زانتلاسما کلسترول بالا دارند.
2- انسداد ورید شبکیه
 هنگامی‌که چربی می‌شکند و ورید را مسدود می‌کند، این وضعیت به عنوان انسداد ورید شبکیه شناخته می‌شود. علائم در این شرایط عبارتند از: تغییر یا تاری در دید یک چشم،‌ خطوط یا نقطه‌های سیاه در دید، درد در چشم آسیب دیده.این عارضه در افراد بالای 50 سال شایع‌تر است.
3- آرکوس سنلیس
در این حالت حلقه‌ای سفید، آبی یا خاکستری در اطراف قرنیه تشکیل می‌شود زیرا کلسترول بیشتری در قرنیه رسوب می‌کند. حلقه در اطراف قسمت رنگی چشم یا عنبیه ظاهر می‌شود. این عارضه بیشتر در افراد میان سال رخ می‌دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی