[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۷
  • دوره جدید

استعفای دسته جمعی مسئولان فدراسیون ورزش‌های همگانی، روزنامه شیراز نوین

ارکان اجرایی فدراسیون ورزش‌های همگانی، در اعتراض به تصمیمات اخیر وزارت ورزش و جوانان از مسئولیت‌های خود استعفا دادند.
روابط عمومی ‌فدراسیون ورزش‌های همگانی در بیانیه‌ای اعلام کرد: وزارت ورزش و جوانان در اقدامی ‌برخلاف دستورالعمل این وزارتخانه اقدام به جدایی انجمن آمادگی جسمانی و تبدیل آن به فدراسیون کرد و با وجود مخالفت‌هایی که از سوی کارشناسان و مسئولان ورزش همگانی صورت گرفت، ۲۶ انجمن، کمیته و گروه دیگر را از این فدراسیون جدا کرد. 
اقدام مغرضانه وزارت ورزش و جوانان در مورد فدراسیون ورزش‌های همگانی ختم نشد و سینا کلهر معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی این وزارتخانه در نامه‌ای با تمدید مأموریت افشین ملایی رئیس فدراسیون مخالفت کرد.
به دنبال این اقدامات ارکان اجرایی فدراسیون ورزش‌های همگانی شامل محمدرضا فروحی دبیر فدراسیون، ایمان متقیان نژاد نایب رئیس آقایان، نسیم بن یعقوب ثانی نایب رئیس بانوان، ناهیده جباری رئیس آکادمی، علیرضا مهدوی رئیس سازمان ورزش‌های تفریحی و رقابتی و نیما حسن زاده رئیس سازمان توسعه فعالیت بدنی در اعتراض به این تصمیمات از مسئولیت‌های خود استعفا کردند. در متن استعفای مسئولان اجرایی این فدراسیون آمده است:
توفیق خدمت در فدراسیون ورزش‌های همگانی به ملت ایران از مواهب الهی به این‌جانبان بوده که همواره خداوند را به پاس این مرحمت شاکریم. مسیری که فدراسیون ورزش‌های همگانی در دو سال اخیر با ریاست دکتر افشین ملایی پیموده است بی‌شک گام بلندی در تندرستی ملی می‌باشد و راهبرد ورزش سلامت محور را با مانع زدایی، عدالت گستری و اقتصادی مقاومتی در خدمت رسانی به مردم اجرایی نموده است. لکن، باور ما بر این است اقدامات اخیر دال بر جداسازی رشته‌های سلامت محور فدراسیون و ایجاد فدراسیون آمادگی جسمانی که بر خلاف بیانات ریاست محترم جمهور که «حق آزمون و خطا نداریم» ما را در تسلسل باطل این ساختارسازی طی دهه‌های گذشته، قرار داده است. ما خود را سرباز نظام جمهوری اسلامی، رهبر معظم انقلاب و دولت مردمی ‌ایران می‌دانیم و در مسیر تحقق آرمان‌های ملی ورزش همگانی مجاهدانه تلاش کردیم. اکنون‌که برای ورزش همگانی کشور؛ تدابیری اتخاذ شده که از اهداف و باورهای خدمتگزاری ما با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص ورزش همگانی فاصله دارد و نظر به تصمیم جدید اتخاذ شده در خصوص پایان دادن به حضور رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی برای ادامه کار زودتر از موعدِ قانونی که با رأی نمایندگان مردم در مجمع انتخاب شده و حق الناس است، ناچار در راه عدالت و شفاف‌سازی برای حق و حقوق ورزش همگانی ملت از سمت خود استعفا می‌دهیم. باشد که همه ما عاقبت بخیر شویم ان‌شاءالله.»

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی