[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

قهرمان مرودشتی تکواندو : تبحر اساتید مرودشتی، کمبود امکانات را جبران می‌کند، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
669 ورزشکار از 90 کشور در مسابقات قهرمانی نونهالان تکواندو در صوفیه بلغارستان شرکت کرده بودند که کاروان اعزامی ‌ایران در بخش بانوان قهرمان جهان شد و در بخش پسران نیز پس از کره جنوبی دوم شدیم. در مجموع آقایان و بانوان، کاروان اعزامی ‌ایران عالی کار کرد و مدال‌هایی کسب کرد که نوید بخش روزهایی درخشان برای تکواندوی کشورمان بود.
از این میان، یکی از مدال‌هایی که در قسمت پسران به دست آمد را یک مرودشتی تصاحب کرد. محمدعرفان زارعی با چهار پیروزی به فینال رسید و با وجود شکست مقابل نماینده کره جنوبی، مدال ارزشمند نقره را از آن خود کرد.
محمدعرفان از سال 1394 تکواندو را به طور حرفه‌ای آغاز کرده است و می‌گوید: در زمان کودکی و در فصل تابستان توسط مادرم به رشته‌های ورزشی مثل ژیمناستیک و بدمینتون می‌رفتم اما رشته‌ای که به آن علاقه‌مند و در آن ماندگار شدم، تکواندو بود که از 6 سالگی شروع کردم. اولین مربی من هم آقای آیت کرمی ‌از مربیان خوب شهرستان مرودشت بودند.
وی که هم اکنون دانش‌آموز کلاس هشتم است و در مدرسه تیزهوشان تحصیل می‌کند، می‌گوید: امسال باید بروم برای انتخاب رشته و باید تشکر کنم از مدیر مدرسه‌ام آقای روزگار که وقتی نیاز بود برای حضور در اردوی انتخابی تیم ملی شرکت کنیم و اواسط امتحانات خردادماه بود، با ما همکاری کردند و بعضی امتحانات را یک مقدار به تعویق انداختند تا با خیال راحت در مسابقات انتخابی شرکت کنم.
زارعی در خصوص مسابقات صوفیه این گونه توضیح می‌دهد: ما برای رسیدن به تیم ملی، سه دوره مسابقات انتخابی را پشت سر گذاشتیم. سایر کشورها هم همین شرایط را گذرانده‌اند و این یعنی مسابقات در سطح بالایی برگزار شده است. من توانستم در روز اول یک مدال نقره به دست بیاورم و در روز آخر هم دیگر بچه‌ها دو مدال طلا کسب کردند. تیم ایران در مجموع دختران و پسران اول شد و بالاتر از کره جنوبی قرار گرفت که این افتخار بزرگی محسوب می‌شود.
وی درباره مسابقاتی که برگزار کرد، گفت: حریف اول من از کشور کرواسی بود که با وجود ناهماهنگی‌هایی که پیش از بازی به وجود آمد، اما به لطف خدا در دو راند کارش را تمام کردم. بازی بعدی مقابل مکزیک بود که بازیکنانی فنی و سرعتی دارند اما او را هم دو بر صفر شکست دادم. در بازی سوم مقابل حریف اردنی، به علت ضربات خطرناکی که به سر و گردنم وارد کرده بود، داوران تصمیم گرفتند حریفم را بازنده اعلام کنند. 
پس از آن برای حضور در مسابقه نیمه نهایی نیاز به مجوز پزشکان داشتم که خوشبختانه این مجوز را صادر کردند. در نیمه نهایی مقابل حریف ازبکستانی در راند اول از ناحیه مچ پا احساس ناراحتی می‌کردم و بازنده شدم اما راند‌های دوم و سوم را بردم و با برتری دو بر یک به فینال رفتم. اما در فینال مقابل حریف کره‌ای بازنده شدم.
محمدعرفان زارعی در پاسخ به این سؤال که خصوصیت کره‌ای‌ها چیست که حرف اول را در تکواندو می‌زنند، گفت: کره جنوبی و حتی ازبکستان، امکانات خیلی زیادی برای تکواندوکارانشان فراهم کرده‌اند و خیلی خوب دارند روی این رشته سرمایه گذاری می‌کنند. در همه باشگاه‌هایشان تجهیزات حرفه‌ای وجود دارد اما ما در باشگاهمان امکانات خاصی نداریم و به لطف اساتید خوبی که داریم، می‌توانیم این گونه در میادین جهانی موفق عمل کنیم.
قهرمان مرودشتی تکواندو در پایان گفت: باید از پدر و مادرم تشکر کنم که همیشه پشتوانه اصلی من بوده‌اند. 
همچنین از استاد کرمی‌که همیشه استاد من هستند و می‌مانند و همین طور از اساتید محترم تیم ملی آقایان جعفری، نعیمی ‌و اسماعیل پور که آنجا امکاناتی که در مرودشت نداشتیم را در اختیار ما گذاشتند. مثل هر ورزشکاری که در رشته‌های المپیکی فعالیت می‌کند، هدف من هم طلای المپیک است و برای رسیدن به آن برنامه‌های زیادی دارم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی