[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۸
  • دوره جدید

صدور قرار جلب دادرسی در چند پرونده برای مهدی تاج، روزنامه شیراز نوین

مسئول کمیته ورزش و جوانان کمیسیون فرهنگی مجلس از صدور قرار جلب دادرسی در چند پرونده برای رئیس فدراسیون فوتبال خبر داد.
احمد راستینه در گفت‌وگو با مجله فوتبال شبکه خبر اظهار داشت: براساس آنچه که در کمیسیون آمده بود و تعهدی که در قانون شرح وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان هم هست، مسئولیت نظارت عالیه بر عهده وزارت ورزش و جوانان است. سؤال من این است و ملت نیز از ما این سؤال را دارند که چطور می‌شود فردی که الان پرونده‌اش در کمیسیون اصل 90 مفتوح است و حتی نامه‌ای از طرف معاون دادستان عمومی ‌و انقلاب تهران به دبیرکل فدراسیون ابلاغ شده و در آن برای مهدی تاج در چندین پرونده قرار جلب دادرسی صادر شده است، وارد انتخابات می‌شود؟ وی ادامه داد: فکر می‌کنم حقوقدانان مفهوم قرار جلب دادرسی را می‌دانند. چطور ممکن است کسی که چند پرونده مفتوح دارد و شرایط صلاحیتش به شدت زیر سؤال است، وارد انتخابات می‌شود؟ ما امروز می‌خواهیم یک دهیار انتخاب کنیم، آن دهیار باید از مراجع مختلف تأییدیه بگیرد، آن وقت ما عالی‌ترین فدراسیون ورزشی‌مان را با حجم انبوه هواداران به فردی می‌سپاریم که بر روی تأیید صلاحیت آن فرد علامت‌‌های جدی است.
نماینده مجلس شورای اسلامی ‌در پاسخ به این سؤال که آیا اساساً وزیر ورزش می‌تواند در برگزاری مجمع انتخاباتی یک فدراسیون دخالت مؤثر انجام بدهد؟ گفت: اتفاقاً الان موضوعی که مورد اختلاف است، همین است که از وزیر چه انتظاری داریم. ما اصلاً به وزیر نمی‌گوییم که در انتخابات یک مجمع ورود کند یا نکند. در بند 13 قانون شرح وظایف و اختیارات وزارت ورزش و جوانان تأکید شده که مسئولیت نظارت، حمایت و هماهنگی کلیه امور فدراسیون‌‌ها با وزارت ورزش است. اصلاً بحث دخالت مطرح نیست، بلکه بحث اعمال وظایف نظارتی در مسیر هماهنگی امور فدراسیون‌هاست. وقتی او در هماهنگی امور فدراسیون متوجه می‌شود که خللی وارد است و مسائلی وجود دارد، وظیفه قانونی وزیر ورزش است که ورود کند.
راستینه عنوان کرد: بحث ما با وزیر ورزش بحث انتخابات نیست، این را اساسنامه فدراسیون تکلیف را روشن کرده است. من این روزها شنیدم که برخی گفته‌اند این مسئله چه ربطی به مجلس دارد؟ به این پیشکسوتان سفارش می‌کنم یک بار وظایف نمایندگان مجلس را بخوانند. من به عنوان مسئول کمیته ورزش و جوانان کمیسیون فرهنگی وظیفه دارم در اجرایی‌سازی قانون نظارت کنم و نسبت به اجرا شدن قانون در مفاد آن نظارت کافی داشته باشم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی