[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۲
  • دوره جدید

رهنمود رهبری راهگشاست، روزنامه شیراز نوین

رئیس مجلس خبرگان رهبری، دوری از اشرافیت دولت سیزدهم را تحسین کرد و گفت: دولت در این مدت یک سال توانست توفیقات خوب و قابل توجهی داشته باشد تا آرمان‌های امام خمینی(ره) برجسته شود. به گزارش ایرنا، دهمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان رهبری صبح دیروز سه‌شنبه در ساختمان قدیم مجلس برگزار شد.
آیت‌الله احمد جنتی در ابتدای این نشست، با اشاره به راهپیمایی اربعین گفت: محدودیت‌های سنوات اخیر مثل بیماری کرونا و مشکلات مربوط به گذرنامه برطرف شده است. آیت‌الله جنتی ضمن تشکر از تلاش‌های شبانه‌روزی دولت‌مردان تصریح کرد: دولت در این مدت یک سال توانست توفیقات خوب و قابل توجهی داشته باشد. شاهد بودیم که در این مدت آرمان‌های امام خمینی(ره) برجسته شد. رئیس مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تلاش‌های دولت در زمینه بهداشت و مقابله با بیماری کرونا، اظهار داشت: دولت در این زمینه عملکرد موفقی داشت. در حوزه سیاست خارجی نیز پویایی و تحرکاتی در زمینه ارتباط با کشورهای همسایه را شاهد بودیم. آیت‌الله جنتی با اشاره به رفتار رئیس دولت سیزدهم و هیئت دولت در برابر مردم، تصریح کرد: در دوری از اشرافیت رفتار مناسبی را از رئیس جمهور و اعضای دولت مشاهده کردیم؛ امیدواریم که این روحیه تا پایان دولت ادامه داشته باشد. وی با تأکید بر اینکه در زمینه معیشت، اول باید آب و نان مردم درست شود، اضافه کرد: دولت اصلاح اساسی اقتصادی را آغاز کرد و آن را به نتیجه رساند. اما تداوم این اصلاحات اساسی باید در نظام بانکی، ایجاد تحول ساختاری در بودجه، تحول در تولید و کشاورزی و اصلاح نظام ساختاری هم سرعت بگیرد. آیت‌الله جنتی ادامه داد: توجه به توصیه‌های مقام معظم رهبری منجر به گشایش می‌شود؛ همانطور که توجه به توصیه‌های ایشان در سیاست خارجی راهگشا بود.
وی با اشاره به رشد ترانزیت و ارتباط با کشورهای همسایه گفت: اتکا به ظرفیت‌های داخلی و منتظر مذاکرات نماندن از توصیه‌های دیگر رهبر معظم انقلاب بود که توجه به این توصیه نیز بسیار راهگشا بود.
رئیس مجلس خبرگان رهبری افزود: رهبر معظم انقلاب به دولت‌مردان فرمودند در میان مردم حضور داشته باشید؛ چراکه حضور مسئولان در میان مردم موجب دلگرمی است. هرجا به توصیه‌های ایشان عمل شد، پیشرفت داشتیم و هرجا کوتاهی شد، عقب‌گرد و پس‌رفت وجود داشت. آیت‌الله جنتی تأکید کرد: وجود مقام معظم رهبری کشور را از بحران‌ها حفظ کرده است. به برکت وجود ولایت فقیه و مدیریت حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، از تمامی فتنه‌ها و بحران‌ها گذر کردیم و امروز شاهد رشد و پیشرفت کشور در عرصه‌های علمی، نظامی و صنعتی هستیم. اگر به توصیه‌های اقتصادی رهبر معظم انقلاب در پانزده سال اخیر توجه شده بود، اوضاع کشور متفاوت بود.
وی افزود: کشور در طول سال‌های پس از انقلاب با حوادث بسیاری مانند جنگ، تحریم، ترور دانشمندان، فتنه ۸۸، تهاجم فرهنگی و سایر بحران‌ها مواجه شده است؛ حوادث بزرگی که هرکدام برای از بین بردن یک جامعه کافی بود، اما با وجود ولایت فقیه مدیریت شد.
آیت‌الله جنتی در پایان با بیان اینکه ولایت فقیه چیز تازه ای نیست و ادامه ولایت رسول‌الله(ص) و امیرالمؤمنین(ع) است، خاطرنشان کرد: در قضیه اربعین و سنتی که برقرار شده و الحمدلله رو به رشد است، از مردم عراق که هر سال مهمان‌داری می‌کنند و مهمان‌دوست هستند، تشکر می‌کنم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی